درباره ما

وبسایت کدسرا که در سال 1395 راه اندازی شد، عملا تلاش دارد به لحاظ فنی و فکری، یک بستر پاسخگو به غالب نیازهای جامعه معماری ایران ارائه دهد، امکان بارگذاری پروژه های حرفه ای و دانشجویی با کمترین محدودیتی، اطلاع رسانی در زمینه برگزاری مسابقات و کارگاه های اموزشی و درسْگفتارها و همچنین ارائه محتوای تئوریک انتقادی نسبت به معماری و شهرسازی به مثابه یک دیسیپلین، از اهداف کلان ولی کوتاه مدت و غالبا تکنیکی کدسرا بوده اند.

قوانین

ضمن تشکر از انتخاب فروشگاه معماری کَدسرا، از آنجا که استفاده از این سایت به هر شکل به معنای قبول شرایط مندرج در بخش قوانین استفاده از سایت است، لطفاً آن را به دقت مطالعه فرمایید. توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های کدسرا منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. خواهشمندیم قبل از استفاده از مطالب و پروژه های سایت برگه قوانین را مطالعه فرمایید.  

استخر و آب‌نما هایی با طراحی‌های متفاوت در حیاط خانه و ویلاهای مدرن

خانه » استخر و آب‌نما » استخر و آب‌نما هایی با طراحی‌های متفاوت در حیاط خانه و ویلاهای مدرن

استخر و آب‌نما هایی با طراحی‌های متفاوت در حیاط خانه و ویلاهای مدرن

وجود استخر و آب‌نما ها در حیاط خانه های ویلایی پدیده ای مرسوم است و آبنما المانی است که در آن برای آب نوعی حرکت پیش بینی می شود که صدایی ناشی از آب و حرکت زیبای آن می تواند به فضا محیط حال و هوایی متفاوت بخشیده و فضایی آرام بخش و طبیعی ایجاد نماید. آنچه در طراحی حیاط ها و استخر و آب‌نما یا حوض در آن ها برای ما اهمیت دارد تکراری نبودن طرح و بروز نوآوری در طراحی است. از این رو با بارگذاری عکس هایی در ادامه ی این مطلب بر آن شدیم تا شما را با طرح های گوناگون و متنوع ای از استخر ها آشنا کنیم.

حضور آب در فضای زندگی ما از گذشته های دور پر نقش بوده است. همه ی ما  آرامش و لطافت خانه ای حیاط دار قدیمی با حوض سر زنده ی میانیشان را به خاطر داریم، شاید شما هم مثل من در آروزی داشتن یکی از این خانه ها هر روز به آپارتمان تان بازمی گردید!

وقتی استخر ویلا شما در فضای بیرونی واقع است محوطه ی اطراف این استخر حتما نیاز به طراحی دارد. این طراحی می تواند شامل فضای سبز، آلاچیق و یا سایر طراحی های محیطی باشد. توجه داشته باشید که طراحی محیطی شما فقط جنبه ی زیباسازی نداشته باشد بلکه هدفمند نیز باشد و کاربرد نشستن، استراحت و… را برای به وسیله ی آن ها در فضا ایجاد نمایید.
ایجاد کفسازی خاص در اطراف فضای استخر ویلا می تواند جلوه ی خاصی به محوطه ی بیرونی تان ببخشد کافی است کمی خلاقانه تر به محوطه ی اطرافتان نگاه کنید، و کفسازی منحصر به فردی برای استخر ویلا خود در نظر بگیرید.
تلفیق آبنما باغی و استخر می تواند در طراحی محوطه استخر می تواند ظاهر منحصر به فردی به فضای بیرونی شما ببخشد توجه داشته باشید که آبنمای الحاقی شما به فضای استخرتان باید با آن به خوبی ادغام شود، این یکی شدن دو عنصر می تواند ظاهر منحصر به فردی به فضای بیرونی شما ببخشد.

امروزه بام سبزها جایگزین مناسبی برای برای حیاط های قدیمی خانه ها به شمار می روند، ایجاد استخر و آبنماهای منحصر به فرد به خوبی می تواند جلوه این فضا را دو چندان زیبا کند، آبنما سنگی یکی از زیباترین و جذاب ترین المان ها برای این فضاها محسوب می شود.

درست است که آبنماهای سنگی جلوه ی کلاسیک و منحصر به فردی به فضاهای بزرگ و فراخ می بخشد. اما اگر محوطه و فضای بیرونی شما کوچک بود آبنما دیواری می توانند به راحتی فضای بیرونی شما را جلوه ببخشد. کافی است بهترین فضا را برای این بخش در نظر بگیرید و از داشتنش لذت ببرید.

استخر،برکه، آبنما هر کدام کارایی و زیبایی خاص خودشان را همراه دارند اما می توانید این المان ها را با هم ترکیب کنید و جذابیت فضای داخلیتان را دو چندان کنید. همان طور که در تصویر می بینید تلفیق یک آبنما با یک برکه توانسته است زیبایی محوطه را این ویلا را دو چندان کند.

 

طراحی‌های متفاوت از استخر و آب‌نما در حیاط خانه و ویلاهای مدرن

2017-05-08T02:37:20+00:00

ثبت ديدگاه

*