درباره ما

وبسایت کدسرا که در سال 1395 راه اندازی شد، عملا تلاش دارد به لحاظ فنی و فکری، یک بستر پاسخگو به غالب نیازهای جامعه معماری ایران ارائه دهد، امکان بارگذاری پروژه های حرفه ای و دانشجویی با کمترین محدودیتی، اطلاع رسانی در زمینه برگزاری مسابقات و کارگاه های اموزشی و درسْگفتارها و همچنین ارائه محتوای تئوریک انتقادی نسبت به معماری و شهرسازی به مثابه یک دیسیپلین، از اهداف کلان ولی کوتاه مدت و غالبا تکنیکی کدسرا بوده اند.

قوانین

ضمن تشکر از انتخاب فروشگاه معماری کَدسرا، از آنجا که استفاده از این سایت به هر شکل به معنای قبول شرایط مندرج در بخش قوانین استفاده از سایت است، لطفاً آن را به دقت مطالعه فرمایید. توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های کدسرا منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. خواهشمندیم قبل از استفاده از مطالب و پروژه های سایت برگه قوانین را مطالعه فرمایید.  

بررسی سالن نمایش ملی کشور گینه

خانه » سالن نمایش » بررسی سالن نمایش ملی کشور گینه

بررسی سالن نمایش ملی کشور گینه

IAD به عنوان یک شرکت معماری قدیمی سیاسی و مستقل شناخته میشود که طراحی سالن نمایش Equatorial Guinea را به عهده گرفت . مکان این طرح در یکی از کوچک ترین کشور های آفریقای میانه و در شهر Oyala قرار دارد . ما با بررسی سالن نمایش این طرح به دنبال نشان دادن فرهنگ های Guinean میباشیم به طوریکه بیان کننده ی سلسله مراتب اجتماعی – اقتصادی کاملی از این کشور شده است .
برای شکل و فرم ساختمان از هلال و بدر ماه الهام گرفته شده است و به خوبی شباهت زیادی با نور مهتاب دارد شکلی که با هرنوع تغییرات هندسی سازگار است . ساختمان به گونه ای ساخته شده است که میتوان تشخیص داد هر بیننده ای آن را تحسین میکند .
زیرساخت گسترده و منحنی های اغواکننده و بسیار زیبای آن نیازمند استفاده از نور های گرم در مرکز داخلی طرح بود به گونه ای که با سطح خارجی این ساختمان با کیفیت بالا و درصد زیادی یکپارچه شود .
برای ساختن و بررسی سالن نمایش این طرح میزبان انواع مختلفی از وقایع به صورت همزمان بودیم . گویا منحنی شفاف جلویی سالن نمایش به طور واضحی مشخص میکند که فضای شهری وسیعی برای نزدیک کردن ساکنین آنجا تعریف شده است .

بررسی سالن نمایش

بقیه ی ساختمان از یک ورودی همگانی – سالن اصلی – تالار کنفرانس و صحنه ی نمایش تشکیل شده است . در پشت ساختمان یک پشته و خاکریز سبز و آباد وجود دارد که مردم و تماشاگران را به دیدن مناظری چشم نواز و دل انگیز دعوت میکند که گویا تعادلی بین طبیعت و ساختار ساختمان برقرار شده است .
حس غالب فضاهای عمومی مثل لابی، حس انتظار و تجمع و برقراری ارتباط با دیگران است. مخاطبین نه تنها برای دیدن نمایش بلکه برای تعاملات اجتماعی، خوردن و آشامیدن، گفتگو و گذراندن اوقات فراغت به این مکان می آیند. بنابراین فضاهای عمومی چه در داخل و چه در خارج باید وسیع باشند. راهروها و کریدورهای ارتباطی باید حداقل 2040 متر عرض داشته باشد. به طور کلّی اصول طرّاحی تئاتر از طریق مختلفی بر روی لابی متمرکز شده است و این تأکید بی جایی نیست.

مترجم : مهندس امیرکاظمی

2017-04-25T03:21:38+00:00

ثبت ديدگاه