درباره ما

وبسایت کدسرا که در سال 1395 راه اندازی شد، عملا تلاش دارد به لحاظ فنی و فکری، یک بستر پاسخگو به غالب نیازهای جامعه معماری ایران ارائه دهد، امکان بارگذاری پروژه های حرفه ای و دانشجویی با کمترین محدودیتی، اطلاع رسانی در زمینه برگزاری مسابقات و کارگاه های اموزشی و درسْگفتارها و همچنین ارائه محتوای تئوریک انتقادی نسبت به معماری و شهرسازی به مثابه یک دیسیپلین، از اهداف کلان ولی کوتاه مدت و غالبا تکنیکی کدسرا بوده اند.

قوانین

ضمن تشکر از انتخاب فروشگاه معماری کَدسرا، از آنجا که استفاده از این سایت به هر شکل به معنای قبول شرایط مندرج در بخش قوانین استفاده از سایت است، لطفاً آن را به دقت مطالعه فرمایید. توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های کدسرا منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. خواهشمندیم قبل از استفاده از مطالب و پروژه های سایت برگه قوانین را مطالعه فرمایید.  

بررسی فنی سالن نمایش و مرکز خریدی در رومانی

خانه » سالن نمایش » بررسی فنی سالن نمایش و مرکز خریدی در رومانی

بررسی فنی سالن نمایش و مرکز خریدی در رومانی

این سالن نمایش در کشور رومانی در مکانی با مشکلات فراوان و شیب بسیار بالا ساخته شده است . (شیبی در حدود 12 متر از یک طرف نسبت به طرف دیگر زمین طرح). در بررسی فنی پروژه‌ی كلوج نابوكا نمایان است که مرز‌های مشترکی با یک ایستگاه پمب بنزین و یک سوپر مارکت دارد. بنابرین ما باید سالن نمایشی طراحی کنیم که با پمب بنزین از سمت بالا و یک سوپرمارکت در بخش زیرین سایت و فضای شهری توسعه خواهد داشت.

ما این کار را با افزایش بخش شرقی سالن نمایش که همان طرف پمپ بنزین خواهد شد انجام داده ایم . در این منطقه ما ورودی به یاد ماندنی با یک تئاتر و یک سالن نمایش شایسته ساخته ایم همچنین فضای مناسبی در زیر ساختمان ایجاد کرده ایم تا نیازی به پارکینگ زیرزمینی نباشد به همین دلیل هزینه ی اضافی هم به طرح اضافه نشده است که یک حسن بزرگ این بنا می‌باشد .

بررسی فنی سالن نمایش و مرکز خریدی در رومانی این ساختمان دارای دو مزیت اساسی است :

یکی سالن نمایش میزبانی که به صورت افقی گسترش یافته است و دیگری مرکز خرید ایجاد شده برج است که بالای سالن نمایش میباشد . ما مرکز خرید را در برج طراحی کردیم زیرا حدس و گمان های درباره ی نیاز های ارتفاع سقف صحنه ی سالن نمایش و ترکیب آن با ارتفاع مرکز خرید زده بودیم .

مکان مرکز خرید بر روی سقف سالن نمایش است زیرا ما قصد داشتیم که مرکز خرید را به عنوان یک فرمت بیرونی طراحی کنیم و میخواستیم این سقف به زمینی برای تفریح کودکان و نوجوانان تبدیل شود .

گروه مهندسین در طراحی داخلی سالن نمایش سعی کرده اند که از فضای کلاسیک ایده هایی قرض بگیرند و از مصالحی گرم مانند فرش های قرمز – پوششی چوبی و افکت هایی برای روشنایی به شیوه ی عصر معاصر استفاده کرده اند .

عنوان پروژه : سالن نمایش و مرکز خریدی در شهر كلوج نابوكا
مجری طرح : studying architecture in Cluj-Napoca Faculty of Architecture

مترجم : مهندس امیرکاظمی

2017-04-25T03:43:08+00:00

ثبت ديدگاه