درباره ما

وبسایت کدسرا که در سال 1395 راه اندازی شد، عملا تلاش دارد به لحاظ فنی و فکری، یک بستر پاسخگو به غالب نیازهای جامعه معماری ایران ارائه دهد، امکان بارگذاری پروژه های حرفه ای و دانشجویی با کمترین محدودیتی، اطلاع رسانی در زمینه برگزاری مسابقات و کارگاه های اموزشی و درسْگفتارها و همچنین ارائه محتوای تئوریک انتقادی نسبت به معماری و شهرسازی به مثابه یک دیسیپلین، از اهداف کلان ولی کوتاه مدت و غالبا تکنیکی کدسرا بوده اند.

قوانین

ضمن تشکر از انتخاب فروشگاه معماری کَدسرا، از آنجا که استفاده از این سایت به هر شکل به معنای قبول شرایط مندرج در بخش قوانین استفاده از سایت است، لطفاً آن را به دقت مطالعه فرمایید. توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های کدسرا منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. خواهشمندیم قبل از استفاده از مطالب و پروژه های سایت برگه قوانین را مطالعه فرمایید.  

بررسی کلیسا کاتولیک‌ها در فرانسه

خانه » اماکن مذهبی » بررسی کلیسا کاتولیک‌ها در فرانسه

بررسی کلیسا کاتولیک‌ها در فرانسه

این کلیسا به مساحت طرح 25000 متر مربع درشهرstrasboug فرانسه قرار دارد. این کشور دارای مجموعه هایی درخشان از کلیساهای بتنی می باشد که طرح ساختاریشان شبیه خم شدگی ساختمان به طرف مشخصی می باشد.  با ما باشید با بررسی کلیسا کاتولیک‌ها در فرانسه. که گویی این خم شدگی کلیسا وظیفه ی پوشش دادن و حمایت گروه های فرقه‌ی کاتولیک را در هنگام اجرای آیین پرستی و مناجاتشان به عهده دارد.
یک نقش برجسته ی حجاری شده شبیه به طرح قلم زنی کلیسای گوتیک بر چهره ی اصلی کلیسای جامع این شهردیده می شود. این کلیسای جامع کاتولیک توسط گروه طراحی mundi Axis خلق شده است.

بررسی کلیسا جامع کاتولیک‌ها در فرانسه
ورودی حکاکی شده به طرفی قرار دارد که خورشید طلوع کرده و بالا می آید به همین دلیل هنگامی که سایه اش ایجاد می شود بهتر دیده شده و خوانایی بیشتری دارد.
در بررسی کلیسا یک فرورفتگی در سطح زمین درنظر گرفته شده است که شکلی شبیه به صلیب های لاتین دارد و به گونه ای طراحی شده است که کف زمین فرو رفته می باشد درحالیکه بیشتر فضای داخلی بر آمده تر بوده و با روکشی از چوب بلوط و رنگ های برنزی پوشده شده اند.
طرح نهایی کلیسای جامع بسیار ساده و ترو تمیز است اما نکته ی جالب اینجاست که بینندگان و بازدیدکنندگان نمی توانند نمایی از بالای طرح را مشاهده کنند تا به این نتیجه برسند. سادگی مدل ها و بخش های این طرح کاملا مناسب و در خور قابلیت ها وکارایی آن می باشد.
هنگامی که در فضای داخلی کلیسای جامع به سیر و سیاحت می پردازیم متوجه تعدیل در طراحی خواهیم شد به گونه ای که شکل کلی فضا شبیه به شبستان ها داشته و موقعیت نیمکت ها بسیار مناسب می باشند هم چنین طرح هایی سنتی به چشم می خورند که مشخص است از کلیسا های گوتیک الهام گرفته شده اند.
مقایس و هندسه ی به کار گرفته شده توسط گروه طراحی axis moundi به عنوان معماری ساختمان مقدس و روحانی با آن نور پردازی باشکوه و خارق العاده واقعا عظیم و چشمگیر است.
بنابراین می توانیم بگوییم از تمام ویژگی های ساختمان های مقدس ، سادگی آن ها از اهمیت خاصی برخوردار است اما چیزی که برای ما شگفت آور شده این است که چرا پوشش و روکش های داخلی طرح بیشتراز فضای خود طرح تماشایی و دیدنی هستند.
ویژگی ساختمان های مذهبی این است که به دلیل تصورکردنشان در ذهن می توانند سریع تر به مکان هایی به یاد ماندنی و حتی تاریخی تبدیل شوند. اما در بررسی کلیسا برنامه های طراحی این پروژه ها بسیار زمان برتر و پرآب وتاب تر هستند.

بررسی کلیسا جامع کاتولیک‌ها

در دوره ی قرون وسطی معماری های مذهبی تنها برای فضاهای داخلی به کار رفته می شد واین امر نیز پاسخ گوی این طرح های مذهبی بود. این شیوه ی طراحی در آن زمان کاری عظیم می بود اما در زمان ها و دوره های بعدی یکی از موارد پایه ای و اصول اولیه برای طراحی به حساب می آمد.
زیبایی پروژه ی cathedra fold همانند دیگر ظرافت و زیبایی های دین رایج در آن است و استفاده از سبک طراحی stereotomic در بررسی کلیسا باعث روشنایی ظاهری طرح و ظرافت آن شده است .
اگر بخواهم نظر شخصی دهم فکر می کنم این موارد علیه جنبه های تکنولوژی به کار رفته در آن هستند. من به عنوان یک عابر پیاده دوست نخواهم داشت که با ساختار سنگی عظیمی مواجه شوم در حالیکه نور زیادی را بر بخش وسیعی از زمین می اندازد و من سعی می کنم فقط از آن رد شوم .

مترجم : مهندس امیرکاظمی

2017-05-08T09:08:54+00:00

ثبت ديدگاه

*