درباره ما

وبسایت کدسرا که در سال 1395 راه اندازی شد، عملا تلاش دارد به لحاظ فنی و فکری، یک بستر پاسخگو به غالب نیازهای جامعه معماری ایران ارائه دهد، امکان بارگذاری پروژه های حرفه ای و دانشجویی با کمترین محدودیتی، اطلاع رسانی در زمینه برگزاری مسابقات و کارگاه های اموزشی و درسْگفتارها و همچنین ارائه محتوای تئوریک انتقادی نسبت به معماری و شهرسازی به مثابه یک دیسیپلین، از اهداف کلان ولی کوتاه مدت و غالبا تکنیکی کدسرا بوده اند.

قوانین

ضمن تشکر از انتخاب فروشگاه معماری کَدسرا، از آنجا که استفاده از این سایت به هر شکل به معنای قبول شرایط مندرج در بخش قوانین استفاده از سایت است، لطفاً آن را به دقت مطالعه فرمایید. توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های کدسرا منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. خواهشمندیم قبل از استفاده از مطالب و پروژه های سایت برگه قوانین را مطالعه فرمایید.  

بررسی گالری هنری در شهر جاکارتا اندونزی

خانه » مجموعه فرهنگی » بررسی گالری هنری در شهر جاکارتا اندونزی

بررسی گالری هنری در شهر جاکارتا اندونزی

پیشنهاد ساخت محل برگزاری اجرای نمایش ها ، ویژگی بسیار برجسته ای برای طراح کمپانی Benoy شد که این طرح را در مرکز خرید و بازار جهانی Ciputra World Jakarta  به اجرا بگذارد . گالری هنری Ciputra ، شباهتی به ساختار سالن های آمفی تئاتر و تالارهای کنفرانس دارد درحالیکه این ساختمان به فضاهایی مانند سالن های نمایشگاهی ، گالری ها ، سالن های چند منظوره و یک موزه مجهز شده است .

ظاهر قوی و سخت گالری هنری Ciputra شبیه نمایشگاه های موقتی به نظر میرسد . برای نمای سقف از پارامتر های هندسی تکرارشونده ای کمک گرفته شده است .

معمار طرح گالری هنری می گوید : در فضای داخلی ، از قطعات و پنل هایی سلول مانند نرم و ملایم با روکشی کششی استفاده شد که برای بیشتر نشان دادن چند بعدی بودنش از نوار های روشن برجسته ای استفاده کردیم .

دیوار ها و موانعی که در پشت این پنل های نرم سلولی قرارگرفته اند ، باعث تضمین تفکیک کامل صدا‌ها از هم برای داشتن عملکردی بی‌نظیر هنگام اجرا می شوند .

بررسی گالری هنری

مجموع صندلی‌های محل برگزاری برای ظرفیت 1230 نفره تعبیه شده است و این مکان اولین محل اجرای برنامه های مختلف فرهنگی اندونزی است که در سطح استاندارد های بین المللی قرار دارد .

در نمایشگاه پرده‌ی نمایش بی‌رنگی نصب شده است که بر روی آن نمایشی از گذشته‌ی شهر و نماهایی از مرکز شهر را نشان می دهد همچنین ساختار ساختمان به دلیل استفاده از رنگ های مختلف در فضای اجرایی ، تفسیر بسیار خوبی از فرهنگ پر جنب و جوش شهر می باشد .
این مکان هویت جدیدی برای شهرستان شد ، به گونه ای که به مثلت طلایی شهر مشهور می باشد .
از ویژگی های این ساختمان کمک گرفتن از سبک (style of execution) در طراحی آن است .
این سبک باعث میشود ، درک نتیجه ی طرح ساختمانی نهایی ، ساده و راحت باشد و همچنین ظرافت و سبکی از دیدنش احساس شود .

طراح کمپانی Benoy ، بسیار خوب با فرهنگ و سبک زندگی مردم این شهر کامل شده است .

نام طراح : کمپانی Benoy
مکان طرح : Ciputra World, Jalan Professor Doktor Satrio, Setia Budi, Kota Jakarta Selatan, Daerah Khusus Ibukota Jakarta 12940, Indonesia
وسعت زیربنا : 14000.0 sqm
سال اجرای طرح : 2014

مترجم : مهندس امیرکاظمی

2017-04-25T02:54:18+00:00

ثبت ديدگاه