درباره ما

وبسایت کدسرا که در سال 1395 راه اندازی شد، عملا تلاش دارد به لحاظ فنی و فکری، یک بستر پاسخگو به غالب نیازهای جامعه معماری ایران ارائه دهد، امکان بارگذاری پروژه های حرفه ای و دانشجویی با کمترین محدودیتی، اطلاع رسانی در زمینه برگزاری مسابقات و کارگاه های اموزشی و درسْگفتارها و همچنین ارائه محتوای تئوریک انتقادی نسبت به معماری و شهرسازی به مثابه یک دیسیپلین، از اهداف کلان ولی کوتاه مدت و غالبا تکنیکی کدسرا بوده اند.

قوانین

ضمن تشکر از انتخاب فروشگاه معماری کَدسرا، از آنجا که استفاده از این سایت به هر شکل به معنای قبول شرایط مندرج در بخش قوانین استفاده از سایت است، لطفاً آن را به دقت مطالعه فرمایید. توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های کدسرا منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. خواهشمندیم قبل از استفاده از مطالب و پروژه های سایت برگه قوانین را مطالعه فرمایید.  

تغییر کاربری مجتمع تجاری چونگ فای در چین

خانه » مجتمع تجاری » تغییر کاربری مجتمع تجاری چونگ فای در چین

تغییر کاربری مجتمع تجاری چونگ فای در چین

تغییر کاربری ساختمان Cheung Fai یکی از پروژه های پیشگام در منطقه Kwun Tong است که سابقا یک منطقه صنعتی بوده و اکنون با تغییراتی که در آن در حال اجرا است به یکی از جدیدترین مراکز تجاری هنگ کنگ تبدیل می شود. این ساختمان ۱۴ طبقه در یک زمین دو نبش احداث می شود و بندر ویکتوریا و ایستگاه قایق های موتوری Kai Tak که در آینده راه اندازی خواهد شد در محدوده چشم انداز این ساختمان قرار خواهد داشت. در سال ۲۰۱۳ کارفرما (GAW Capital) مسئولیت تغییر انبار سابق را به شرکت معماری MVRDV سپرد تا آنجا را به حداکثر ۳۷ واحد تجاری و پارکینگ در طبقه همکف و رستوران در طبقات اول و دوم تبدیل کند.

تغییر کاربری مجتمع تجاری چونگ فای-www.cadsara.comقوانین و مقررات ساختمان سازی محلی اجازه تبدیل و تغییر کاربری را تنها در درون ساختمان به کارفرما می دهد و کارفرما مجاز نیست با نام تغییر کاربری در بیرون ساختمان تغییراتی ایجاد کند. برای ایجاد فضای اداری جذاب و در عین حال کم هزینه و با نور و روشنایی کافی در پلان ۳۶٫۵ مترمربعی همکف، به یک محیط باز و با ارتفاع بلند نیاز بود که فقط دارای سازه خام بنای قبلی بوده و بعدا با شیشه تکمیل شود (دفتر شیشه ای).

تغییر کاربری مجتمع تجاری

دیوارهای ساختمان را تخریب کرده و آن را مثل روزهای اول که فقط شامل اسکلت بوده لخت می کنند؛ بین تیرک ها و ستون ها شیشه انداخته می شود و از این شیشه ها به عنوان کف، سقف، پارتیشن و درب استفاده می شود تا چهره جدید ساختمان بدرخشد و تغییرات اعمال شده در آن به چشم بیاید. هسته اصلی بنا به صورت یک بلوک خطی و شفاف است که در میان دفاتر اداری و فضای عمومی قرار داشته و با شیشه های محافظ و مقاوم در برابر حریق کار شده است و نور از آن به داخل فضای اداری نفوذ می کند.

تغییر کاربری مجتمع تجاری چونگ فای-www.cadsara.comتمام اجزای شکننده نما با شیشه های مقاوم جایگزین شده تا نفوذ نور و روشنایی به داخل ساختمان به نهایت خود برسد. تمای اجزای ساختاری نما با بتن سفید کارشده است. طبقه بالای این مجتمع به یک تراس عمومی برای اوقات فراغت و ملاقات های غیررسمی تبدیل شده است و منظره با شکوهی دارد.

تغییر کاربری مجتمع تجاری چونگ فای-www.cadsara.com
نمای پشتی رو به یک کوچه عمومی است که دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرد. با تغییر نمای پشتی مثل نمای جلو برای اولین بار، این هدف در نظر گرفته شده که بار دیگر این کوچه مورد استفاده قر گرفته و روح تازه ای در آن دمیده شود و ساختمان های بیشتری از این دست در این خیابان به فکر تغییر و نوسازی بیفتند.

مکان: هنگ کنگ، چین
سال: ۲۰۱۴
کارفرما: GAW Capital
مشخصات پروژه: واحدهای اداری، تجاری، رستوران، پارکینگ؛ مجموعا در ۱۸٫۰۰۰ مترمربع

مترجم: ناصر برادران

2017-04-25T03:57:09+00:00

ثبت ديدگاه

*