درباره ما

وبسایت کدسرا که در سال 1395 راه اندازی شد، عملا تلاش دارد به لحاظ فنی و فکری، یک بستر پاسخگو به غالب نیازهای جامعه معماری ایران ارائه دهد، امکان بارگذاری پروژه های حرفه ای و دانشجویی با کمترین محدودیتی، اطلاع رسانی در زمینه برگزاری مسابقات و کارگاه های اموزشی و درسْگفتارها و همچنین ارائه محتوای تئوریک انتقادی نسبت به معماری و شهرسازی به مثابه یک دیسیپلین، از اهداف کلان ولی کوتاه مدت و غالبا تکنیکی کدسرا بوده اند.

قوانین

ضمن تشکر از انتخاب فروشگاه معماری کَدسرا، از آنجا که استفاده از این سایت به هر شکل به معنای قبول شرایط مندرج در بخش قوانین استفاده از سایت است، لطفاً آن را به دقت مطالعه فرمایید. توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های کدسرا منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. خواهشمندیم قبل از استفاده از مطالب و پروژه های سایت برگه قوانین را مطالعه فرمایید.  

خانه درختی شیشه‌ای – خانه‌ای رؤیایی با الهام از رؤیاهای کودکانه!

خانه » ساختمان مسکونی » خانه درختی شیشه‌ای – خانه‌ای رؤیایی با الهام از رؤیاهای کودکانه!

خانه درختی شیشه‌ای – خانه‌ای رؤیایی با الهام از رؤیاهای کودکانه!

اگر از آن نوع افرادی بودید که در کودکی خانه درختی می‌ساختید و دوست داشتید روزی در آن زندگی کنید و هنوز هم همان‌طور از مشتاقان طبیعت هستید و دوست دارید ریشه‌های کودکی‌تان را زنده نگه دارید، این خانه درختی شیشه‌ای توبولار (لوله‌ای شکل) احتمالاً همان خانه رؤیایی‌تان باشد! این کانسپت بسیار جذاب توسط معمار قزاقستانی آیبِک آلماسوف طراحی‌شده و احتمالاً واقعاً در آینده‌ای نزدیک ساخته خواهد شد. با کدسرا همراه باشید تا نگاهی به رندرهای این خانه درختی بیندازیم. این سازه استوانه‌ای که ارتفاعی ۶۵ پایی (حدود ۲۰ متر) دارد و یک درخت صنوبر را در مرکز خود جای خواهد داد.

راه پله‌های احتمالاً مارپیچی این سازه به چهار بخش منتهی می‌شوند، و از آنجایی که آلماسوف می‌گوید، هیچ‌کدام از این چهار بخش به اتاق‌خواب منتهی نخواهند شد، سازه دارای بخش‌های عمومی خواهد بود.

این ساختمان استوانه‌ای بسیار جذاب، دیدی فوق‌العاده‌ای به جنگل و چشم‌اندازهای اطراف سازه خواهد داشت.

آلماسوف می‌گوید، طرحش کاملاً سازگار با محیط‌ زیست خواهد بود. این ساختمانخانه درختی شیشه‌ای دارای پانل‌های خورشیدی شفافی ( البته این نوع پانل‌ها هنوز در مرحله تحقیقاتی قرار دارند.) خواهد بود که نور داخلی ساختمان را تأمین خواهند نمود. در قسمت فوقانی سازه، ابزارهایی برای جمع‌آوری و پاک‌سازی آب باران تعبیه خواهد شد. این آب ذخیره‌شده و برای استحمام و شستشو دیگر کاربردها مورداستفاده قرار خواهد گرفت.

خانه درختی شیشه‌ای ، خانه‌ای رؤیایی با الهام از رؤیاهای کودکانه!

آلماسوف این کانسپت را سال ۲۰۱۳ طراحی نموده بود، اما با توجه به نبود سرمایه‌گذار تاکنون طرحش وارد مرحله ساخت‌وساز نشده. وی می‌گوید، مرحله ساخت این ساختمان از سال آینده در قزاقستان آغاز خواهد شد.

این خانه درختی شیشه‌ای توسط معمار قزاق «Aibek Almassov» و برای اولین بار در سال 2013 طراحی شد که با کناره گیری سرمایه گذاران، با شکست مواجه شد. اما اکنون میتواند به یک واقعیت تبدیل شود. ایده ابتدایی این طرح، خانه ای بی ضرر و نزدیک به طبیعت بود. معمار این طرح که به دنبال راهی برای جلوگیری از نابودی جنگل ها و زندگی هماهنگ با آن در آینده بود. این خانه لوله ای شیشه ای در اطراف یک درخت و مجهز به انرژی خورشیدی را طراحی کرد.
آلماسوف می‌گوید: «برای ساخت یک ساختمان معمولاً باید درختی را قطع کنید. من از این ایده متنفرم، بنابراین فکر کردم، چطور می‌توانیم خانه‌ای بدون صدمه زدن به محیط‌ زیست بسازیم.»

2017-05-08T09:08:16+00:00

ثبت ديدگاه