درباره ما

وبسایت کدسرا که در سال 1395 راه اندازی شد، عملا تلاش دارد به لحاظ فنی و فکری، یک بستر پاسخگو به غالب نیازهای جامعه معماری ایران ارائه دهد، امکان بارگذاری پروژه های حرفه ای و دانشجویی با کمترین محدودیتی، اطلاع رسانی در زمینه برگزاری مسابقات و کارگاه های اموزشی و درسْگفتارها و همچنین ارائه محتوای تئوریک انتقادی نسبت به معماری و شهرسازی به مثابه یک دیسیپلین، از اهداف کلان ولی کوتاه مدت و غالبا تکنیکی کدسرا بوده اند.

قوانین

ضمن تشکر از انتخاب فروشگاه معماری کَدسرا، از آنجا که استفاده از این سایت به هر شکل به معنای قبول شرایط مندرج در بخش قوانین استفاده از سایت است، لطفاً آن را به دقت مطالعه فرمایید. توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های کدسرا منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. خواهشمندیم قبل از استفاده از مطالب و پروژه های سایت برگه قوانین را مطالعه فرمایید.  

خانه شکیل LP، ساخته شده از بتن و شیشه و چوب

خانه » ساختمان مسکونی » خانه شکیل LP، ساخته شده از بتن و شیشه و چوب

خانه شکیل LP، ساخته شده از بتن و شیشه و چوب

پروژه معماری این خانه شکیل شامل دو حجم اصلی است: طبقه همکف و طبقه فوقانی. طبقه همکف، کل برنامه های مربوط به معماری این خانه را در خود می گنجاند و به وسیله یک حجم باریک و طویل سامان دهی می شود که تمام قسمت های نمناک (دو حمام، آشپزخانه و اتاق رختشویی) را در خود جای می دهد. این حجم اصلی به موازات فرم کشیده‌ی خانه امتداد یافته و حد ابتدا و انتهای زمین را مشخص می کند.بخش های اصلی خانه مثل اتاقخواب یا پذیرایی به صورت اریب و مایل بر بخش های نمناک طراحی شده و رو به چشم انداز باغ باز می شوند. سطح همکف که ۴۵ سانتی متر از سطح زمین بالاتر است، شرایطی را فراهم آورده که روی پله ها و لبه طبقه همکف در بیرون خانه می توان نشست و از منظره باغ داخل حیاط لذت برد.

کل سازه های این خانه شکیل از بتن آرمه و سقف دال با پشت بند (تیرودال) بتنی و تیر معکوس ساخته شده است. کل چهاردیواری از بتن و شیشه و پانل های چوبی است. طبقه فوقانی که دفتر (اداری) در آنجا قرار می گیرد، مصالح سبک تری دارد و از پانل های فلزی و سازه آهنی ساخته شده است.

خانه شکیل LP

طره دو انتهای ساختمان و شکاف باریک بین تیرک همکف و تاوه سقفی، ایده مستقل بودن این دو حجم را تقویت می کند. راه پله المانی است است که این دو حجم را به هم وصل می کند، حتی اگر در بیرون از خانه هم قرار بگیرد. این راه پله امکان بالا رفتن به طبقه فوقانانی و پایین آمدن از آن را بدون نیاز به وارد شدن به داخل خانه فراهم می کند.

این خانه شکیل که از دو حجم تشکیل شده، فضا را به درستی سازمان دهی و سازه اش را مشخص کرده و یک طرح جذاب و باغ مارپیچی زیبا به وجود آورده است.

تیم معمار: Metro Arquitetos Associados
مکان: بوتانا، برزیل
تیم طراح: Gustavo Cedroni, Martin Corullon e Anna Ferrari
مساحت زمین: ۵۲۰ مترمربع
زیربنا: ۱۹۰ مترمربع
سال: ۲۰۱۴

 

مترجم: ناصر برادران

2017-04-25T03:28:12+00:00

ثبت ديدگاه