درباره ما

وبسایت کدسرا که در سال 1395 راه اندازی شد، عملا تلاش دارد به لحاظ فنی و فکری، یک بستر پاسخگو به غالب نیازهای جامعه معماری ایران ارائه دهد، امکان بارگذاری پروژه های حرفه ای و دانشجویی با کمترین محدودیتی، اطلاع رسانی در زمینه برگزاری مسابقات و کارگاه های اموزشی و درسْگفتارها و همچنین ارائه محتوای تئوریک انتقادی نسبت به معماری و شهرسازی به مثابه یک دیسیپلین، از اهداف کلان ولی کوتاه مدت و غالبا تکنیکی کدسرا بوده اند.

قوانین

ضمن تشکر از انتخاب فروشگاه معماری کَدسرا، از آنجا که استفاده از این سایت به هر شکل به معنای قبول شرایط مندرج در بخش قوانین استفاده از سایت است، لطفاً آن را به دقت مطالعه فرمایید. توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های کدسرا منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. خواهشمندیم قبل از استفاده از مطالب و پروژه های سایت برگه قوانین را مطالعه فرمایید.  

دفتر اداری مدرن ایگو ساخته شده توسط گروه طراحی دیپ

خانه » ساختمان اداری » دفتر اداری مدرن ایگو ساخته شده توسط گروه طراحی دیپ

دفتر اداری مدرن ایگو ساخته شده توسط گروه طراحی دیپ

دفتر اداری مدرن شهر پکن از کشورچین ، ساختار طراحی سنتی را نادیده گرفته است و از فرم و شکل ساختمان های مکعبی پیروی نمی کند و قالبی جدید از نظام نقشه کشی را ایجاد کرده است.
دفتر اداری مدرن پکن موسوم به eegoo فضایی برای بحث و تصمیم گیری است به گونه ای که در این طرح ایده های شخصی با جریانی و گردشی خاص به ایده های عمومی تبدیل شده اند و آزادانه از بخش های شخصی می توان به بخش های عمومی حرکت کرد.
بنابراین تجربه ی گردش در ساختمان ، با یک توالی و دنباله ای شبیه به بافت های سلولی خانه خانه همراه است.
ساختار سلولی تولید شده متجانس و همانند یک محیط اداری است اما با کمک گرفتن از کنار هم گذاشتن متغییرهایی متنوع این طرح اجرا شده است در حالیکه هیچ نوع گونه شناسی در طرح دیده نمی شود.

توالی ها و دنباله های ساختاری طرح باعث ایجاد برنامه هایی خصوصی وشخصی مانند کتابخانه و کافه شده است.
گردش ها در این طرح به معنی این است که در اطراف هسته ی مرکزی ساختمان برجستگی ها و برآمدگی هایی منطبق بر عملکرد محیطی هربخش شکل گرفته است .

راهرو بزرگ تری در نزدیکی بخش کافه ها و قفسه های کتابخانه وجود دارد که با نزدیک شدن به بخش خصوصی اداره ، باریک تر و محدودتر می شود.
رفتار نمای سطح طرح ، تقلیدی از تجربه ی شیب های نرم و ملایم با مواد و مصالحی سخت و محکم است.

ویژگی اصلی میز پذیرایی و پیشخوان ، شبیه به موج های یک ماده ی سیال بودن است که به عنوان یک سایه بان در نزدیکی دفاتر کوچک به شکل سلول هایی در آمده است .

دفتر اداری مدرن ایگو ساخته شده توسط گروه طراحی دیپ

بخش کوچکتر توانایی ترکیب شدن به فضای خصوصی بزرگ تری را دارد.
اتاق جلسه ی مرکزی دفتر اداری مدرن شامل 3 بخش است که می توان آن ها را در مواقع لازم به یک بخش بزرگ تر تبدیل کرد.
هر بخش با مرز هایی معین مشخص شده اند که نیمی از آنها از دیوار ها و قالب هایی ثابت و نیمی دیگر از مواد و مصالحی انعطاف پذیر شبیه پرده و کرکره تشکیل شده اند و این اجازه را به فضا می دهند که با هم دیگر ترکیب شده و بخش وسیع تری را ایجاد کنند .
از این مفهوم دریافت میشود که میز اداری را می توان به سه بخش مجزا کوچک تر کرد و در فضا های جداگانه ی جدید استفاده کرد .

نام طراح : گروه طراحی DEEP
مکان اجرای طرح : شهر Beijing در کشورChina
طراح اصلی : Li Dao de
وسعت طرح : 2300.0 sqm

مترجم : مهندس امیرکاظمی

2017-05-08T09:14:07+00:00

ثبت ديدگاه