درباره ما

وبسایت کدسرا که در سال 1395 راه اندازی شد، عملا تلاش دارد به لحاظ فنی و فکری، یک بستر پاسخگو به غالب نیازهای جامعه معماری ایران ارائه دهد، امکان بارگذاری پروژه های حرفه ای و دانشجویی با کمترین محدودیتی، اطلاع رسانی در زمینه برگزاری مسابقات و کارگاه های اموزشی و درسْگفتارها و همچنین ارائه محتوای تئوریک انتقادی نسبت به معماری و شهرسازی به مثابه یک دیسیپلین، از اهداف کلان ولی کوتاه مدت و غالبا تکنیکی کدسرا بوده اند.

قوانین

ضمن تشکر از انتخاب فروشگاه معماری کَدسرا، از آنجا که استفاده از این سایت به هر شکل به معنای قبول شرایط مندرج در بخش قوانین استفاده از سایت است، لطفاً آن را به دقت مطالعه فرمایید. توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های کدسرا منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. خواهشمندیم قبل از استفاده از مطالب و پروژه های سایت برگه قوانین را مطالعه فرمایید.  

دهکده سبز و زیبای بلوراک (Blue Rock – صخره آبی) در آفریقای جنوبی

خانه » معماری جهان » دهکده سبز و زیبای بلوراک (Blue Rock – صخره آبی) در آفریقای جنوبی

دهکده سبز و زیبای بلوراک (Blue Rock – صخره آبی) در آفریقای جنوبی

شرکت معماری Swisatec به تازگی از طرح های خود برای ساخت یک “دهکده سبز” در کیپ تاون آفریقای جنوبی پرده برداری نموده که قرار است به طور کلی فاقد هر نوع اتومبیل باشد و انرژی آن نیز از انرژی خورشیدی تامین شود. این دهکده که تقریبا 40 هکتار زمین را دربرمی گیرد، شامل هزار واحد آپارتمانی شده و نیز تمام تاسیساتی از جمله مطب دکتر، بوتیک، مدرسه و غیره را دربرمی گیرد که ساکنان برای انجام کسب و کار روزانه شان لازم دارند.

شهر کیپ‌تاون به زودی دهکده‌ای لوکس و مجلل را در خود خواهد‌ داشت که کاملا منطبق با نیازهای محیط‌زیست و مبتنی بر فناوری‌های پاک و پایدار خواهد بود و هیچ خودرویی در آن حق تردد نخواهد‌داشت.

دهکده سبز و زیبای بلوراک (Blue Rock - صخره آبی) در آفریقای جنوبی

براساس گزارش CNN، این پروژه دهکده سبز که برای اولین‌بار در قاره آفریقا اجرا می‌شود، توسط شرکت مهندسی معماری سویساتک طراحی شده‌است. این دهکده ۹۰۰ میلیون دلاری در منطقه بلوراک در سامرست‌وست بنا خواهد شد،‌منطقه‌ای که در محاصره باغ‌های انگور است.

این دهکده دارای هزار آپارتمان، مرکز پزشکی، اسپا، بوتیک، مدرسه و رستوران خواهد‌بود. تردد خودروها به جاده‌های اصلی منتهی به پارکینگ‌های زیرزمینی محدود خواهد بود و در این دهکده، بهره‌وری در انرژی از طریق استفاده از منابع انرژی احیا شدنی و استفاده از فناوری‌های کم‌مصرف مانند چراغ‌های LED و سیستم‌های مدیریت آب در اولویت اصلی قرار دارد.

دهکده سبز و زیبای بلوراک (Blue Rock - صخره آبی) در آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی براساس گزارش سازمان زیست‌محیطی گراند‌ورک دوازدهمین کشور تولیدکننده دی‌اکسید کربن در جهان است. براساس این گزارش میانگین دمای این کشور تا پایان این قرن بین ۶ تا ۱۲ درجه افزایش خواهد‌داشت.

همچنین در این گزارش به بحران آب و انرژی در این کشور پرداخته شده‌است. با این‌همه کیپ‌تاون تصمیم دارد تا سال ۲۰۲۰ درحدود ۲۰ درصد از انرژی مورد نیاز خود را از منابع تجدید‌شدنی تامین کند و حتی قصد دارد شهروندانش را به تولید انرژی پاک تشویق کند. ساخت و ساز پروژه بلو‌راک از آگوست سال ۲۰۱۶ آغاز شده و انتظار می‌رود ساکنان تا فوریه ۲۰۱۷ وارد این دهکده شوند.

  • دهکده سبز بلوراک البته قرار نیست از صفر ساخته شود، بلکه در واقع منطقه بلوراک ریزوت واقع در کنار دریاچه زیبای کیپ تاون بازسازی و بهینه سازی می شود. برای رسیدن به دهکده می بایست از کیپ تاون بمدت نیم ساعت رانندگی کنید.
    آپارتمان های در نظر گرفته شده در این طرح از یک تا چهار اتاق خواب را در خود دارند و بطور کامل از مواد دوستدار محیط و غیرسمی ساخته می شود. تمام اسباب و لوازم خانگی نیز دارای برچسب انرژی ++A می باشند و برای روشنایی واحدها نیز از لامپ ال ای دی استفاده می شود. افزون بر این ساختمان ها دارای ابزارهایی برای مدیریت استفاده از آب بوده و می توانند با اتکا به انرژی خورشیدی کار کنند. بنا به تخمین های Swisatec این پروژه هزینه 900 میلیون دلار را دارد. ساخت و ساز نیز از سپتامبر 2016 شروع می شود.

 

دهکده سبز و زیبای بلوراک (Blue Rock – صخره آبی) در آفریقای جنوبی

2017-05-08T02:37:50+00:00

ثبت ديدگاه

*