درباره ما

وبسایت کدسرا که در سال 1395 راه اندازی شد، عملا تلاش دارد به لحاظ فنی و فکری، یک بستر پاسخگو به غالب نیازهای جامعه معماری ایران ارائه دهد، امکان بارگذاری پروژه های حرفه ای و دانشجویی با کمترین محدودیتی، اطلاع رسانی در زمینه برگزاری مسابقات و کارگاه های اموزشی و درسْگفتارها و همچنین ارائه محتوای تئوریک انتقادی نسبت به معماری و شهرسازی به مثابه یک دیسیپلین، از اهداف کلان ولی کوتاه مدت و غالبا تکنیکی کدسرا بوده اند.

قوانین

ضمن تشکر از انتخاب فروشگاه معماری کَدسرا، از آنجا که استفاده از این سایت به هر شکل به معنای قبول شرایط مندرج در بخش قوانین استفاده از سایت است، لطفاً آن را به دقت مطالعه فرمایید. توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های کدسرا منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. خواهشمندیم قبل از استفاده از مطالب و پروژه های سایت برگه قوانین را مطالعه فرمایید.  

قرار دادن یک زمین فوتبال بر روی سقف ساختمان در برزیل!

خانه » ورزشگاه » قرار دادن یک زمین فوتبال بر روی سقف ساختمان در برزیل!

قرار دادن یک زمین فوتبال بر روی سقف ساختمان در برزیل!

در حقیقت پروپوزال ارائه شده توسط شرکت OSPA Arquitetura e Urbanismo که طرحی دو قسمتی را برای دانشگاه فدرال علوم سلامت پورتو آلگره ارائه داد برمبنای اصل عرضه پروژه‌ای سبز و جسورانه بوده است تا حاصل کار فضایی دو طبقه و متنوع به لحاظ کاربردی باشد. با ما باشید با پروژه قرار دادن یک زمین فوتبال بر روی سقف ساختمان .

دو ساختمان بلند که در هریک از منتهی الیه های محور طولی قرار گرفته اند محل فعالیت های دانشگاهی است و در بردارنده میدان بزرگی است که هدف از طراحی آن تنوع فعالیت های کاربران می باشد. طبقه همکف متشکل از فضاهای مختلفی از جمله مجتمع سرپوشیده ای از زمین ورزشی است. البته بر فراز این طبقه لایه دیگری از محیط های ورزشی قرار دارد.

معماران پروژه اظهار می دارند: “این کمپ ورزشی «بازدارنده» نیست. بدین معنا که چنین پروژه ای نمی تواند برنامه های روتین کمپ را متوقف کند یا اخلالی در فعالیت های دانشگاه ایجاد نماید. به علاوه پروژه مدنظر متشکل از یک سیستم سازه ای ترکیبی از فولاد و بتن می باشد که تنش و فشار را کنترل نماید. این تدبیر در طراحی، نه تنها هدر رفت و هزینه را کمتر می کند بلکه زمان ساخت و ساز را نیز کاهش می دهد.”

قرار دادن یک زمین فوتبال بر روی سقف ساختمان در برزیل!

ساختمان ها به شکلی جهت یابی شده اند که بار حرارتی کمتری را تحمل کرده و از تهویه بهتری برخوردار باشد. پروژه مزبور که به عنوان امتداد پیاده روی محل قرارگیریش طراحی شده است امکان انجام فعالیت هایی را بوجود می آورد که فراتر از فعالیت های آکادمیک بوده و کاربران مختلف می توانند از این فضا بهره ببرند.

کمپ ورزشی UFCSPA Igara صرفاً یک نهاد عمومی نیست، بلکه واقعاً یک پروژه سبز و جسورانه است.

2017-05-08T02:36:24+00:00

ثبت ديدگاه

*