درباره ما

وبسایت کدسرا که در سال 1395 راه اندازی شد، عملا تلاش دارد به لحاظ فنی و فکری، یک بستر پاسخگو به غالب نیازهای جامعه معماری ایران ارائه دهد، امکان بارگذاری پروژه های حرفه ای و دانشجویی با کمترین محدودیتی، اطلاع رسانی در زمینه برگزاری مسابقات و کارگاه های اموزشی و درسْگفتارها و همچنین ارائه محتوای تئوریک انتقادی نسبت به معماری و شهرسازی به مثابه یک دیسیپلین، از اهداف کلان ولی کوتاه مدت و غالبا تکنیکی کدسرا بوده اند.

قوانین

ضمن تشکر از انتخاب فروشگاه معماری کَدسرا، از آنجا که استفاده از این سایت به هر شکل به معنای قبول شرایط مندرج در بخش قوانین استفاده از سایت است، لطفاً آن را به دقت مطالعه فرمایید. توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های کدسرا منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. خواهشمندیم قبل از استفاده از مطالب و پروژه های سایت برگه قوانین را مطالعه فرمایید.  

ساختمان اداری مهرگان در تهران با بیشترین بهره از نور طبیعی

خانه » ساختمان اداری » ساختمان اداری مهرگان در تهران با بیشترین بهره از نور طبیعی

ساختمان اداری مهرگان در تهران با بیشترین بهره از نور طبیعی

این یک پروژه ساختمان اداری است که سازه آن از قبل برپا بوده و متعلق به یک شرکت گردشگری واقع در خیابان گاندی در بالاشهر تهران است. سایت پروژه، زمینی است به صورت شمالی-جنوبی که سمت غربی و شرقی آن را ساختمان های همسایه تشکیل داده است. این ساختمان در پنج طبقه احداث شده و شامل پنج دفتر اداری است. سالن اصلی در همکف، و پارکینگ و انباری در سطح همکف و طبقه زیرزمین قرار دارد. پروژه ساختمان اداری مهرگان در میان طرح‌‌های برگزیده‌ی معمار ۸۶ مقام پنجم را کسب کرد.

اولین جلوه ی بصری هر ساختمان نمای آن است، به جرائت می توان گفت که نمای بیرونی جز جدا نشدنی جذابیت یک معماری با هر نوع کارکردی است.

پروژه ساختمان اداری مهرگان توسط معماران برجسته مهدی مرزیاری و مریم علوی در سایتی طراحی شد که سازه ی آن از قبل برپا شده بود و متعلق به یک شرکت گردشگری واقع در خیابان گاندی در تهران بوده است. بنابراین طراحی با حفظ سازهی اصلی و موقعیت بنا صورت گرفت و عمده ی تغییرات بر روی نمای ساختمان صورت گرفت.

در بررسی های سایت پروژه توسط تیم کدسرا ، به این موضوع رسیدیم که پروژه زمینی است به صورت شمالی-جنوبی که سمت غربی و شرقی آن را ساختمان های همسایه تشکیل داده است پس نمای شمالی و جنوبی ساختمان حائز اهمیت بوده و طراحی نما در بخش شمالی با حفظ پنجره ها سرتاسری برای نورگیری مناسب صورت گرفت اما در بخش جنوبی نما طوری طراحی شد که بتوان از نور به صورت کنترل شده بهره برد.

ساختمان اداری مهرگان در تهران

ساختمان در پنج طبقه احداث شده و شامل پنج دفتر اداری است. که سالن اصلی درهمکف، و پارکینگ و انباری در سطح همکف و طبقه زیرزمین قرار دارد.قسمت دوست داشتنی و لذت بخش این پروژه استفاده از منظره ی بیرونی از هر دو جانب ساختمان می باشد، که توانسته فضایی ایده آل را به وجود بیاورد.

پروژه‌ی ساختمان اداری مهرگان توانسته با طراحی نمای خود و استفاده مطلوب از پنجره ها به جهت گرفتن نور طبیعی در فضای داخلی در میان طرح‌‌های برگزیده‌ی معمار درسال ۸۶ مقام پنجم را کسب نماید.

مکان: تهران
تیم معمار: مهندسین معمار مهدی مرزیاری (دفتر معماری زاویه سابق)
معماران ارشد: مهدی مرزیاری، مریم علوی
سال: ۱۳۸۶-۱۳۸۳
افتخارات: رتبه‌ی پنجم در جایزه معمار ۱۳۸۶

2017-05-27T22:52:09+00:00

ثبت ديدگاه

*