درباره ما

وبسایت کدسرا که در سال 1395 راه اندازی شد، عملا تلاش دارد به لحاظ فنی و فکری، یک بستر پاسخگو به غالب نیازهای جامعه معماری ایران ارائه دهد، امکان بارگذاری پروژه های حرفه ای و دانشجویی با کمترین محدودیتی، اطلاع رسانی در زمینه برگزاری مسابقات و کارگاه های اموزشی و درسْگفتارها و همچنین ارائه محتوای تئوریک انتقادی نسبت به معماری و شهرسازی به مثابه یک دیسیپلین، از اهداف کلان ولی کوتاه مدت و غالبا تکنیکی کدسرا بوده اند.

قوانین

ضمن تشکر از انتخاب فروشگاه معماری کَدسرا، از آنجا که استفاده از این سایت به هر شکل به معنای قبول شرایط مندرج در بخش قوانین استفاده از سایت است، لطفاً آن را به دقت مطالعه فرمایید. توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های کدسرا منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. خواهشمندیم قبل از استفاده از مطالب و پروژه های سایت برگه قوانین را مطالعه فرمایید.  

ساختمان اداری نشان – در مشهد + تصاویر

خانه » ساختمان اداری » ساختمان اداری نشان – در مشهد + تصاویر

ساختمان اداری نشان – در مشهد + تصاویر

این ساختمان اداری در هر یک از طبقات دارای شش واحد اداری است. در طبقه همکف، دو واحد تجاری و یک راهرو قرار دارد. کل محیط زیرزمین به پارکینگ اختصاص یافته به طوری که ۴۷ دستگاه ماشین سواری بتواند در آن جای بگیرد. کارفرما در نظر داشت بنای بزرگی احداث کند که کل واحدهای اداری آن هر یک ۱۰۰ مترمربع باشد.

ما نیز در آغاز کار حجم ها تصمیم گرفتیم که ساختمان را به گونه ای جلوه دهیم که گویی ترکیبی از دانه های ریز است و نه یک مکعب بزرگ که از زیر زمین سر بیرون آورده باشد. برای تنوع بیشتر بر آن شدیم که مکعب ها را به سمت عقب و جلو جابجا کنیم تا نشان دهیم که داخل ساختمان نیز مثل نمای بیرون متفاوت است.
همچنین تلاش ما بر این بود که اختلاف ۲ متری بین مکعب های بیرونی و داخلی جنوبی به وجود آوریم تا اینکه با ایجاد سایه بر روی یکدیگر بتوانیم از شدت گرمای آفتاب بکاهیم. علاوه برآن، هر یک از دو مکعب را از لحاظ زمانی به دنبال هم سفت کاری کردیم تا از یکنواختی هر دو ساختمان اداری اجتناب شود و برای هر طبقه یک مشخصه داشته باشیم و تا زمانی که کار احداث ساختمان اداری رو به پایان بود هیچ یک از این ها قابل تشخیص نبود.

در طراحی ساختمان یک پنجره هوارسانى سقفی قرار گرفت و طول مکعب های آن را نشان می دهد. ما همچنین روی این مکعب ها را با طرحی پوشاندیم تا همه آن ها را به طور موزون و هماهنگ گرد هم بیاوریم و از پراکندگی نما جلوگیری شود. به عنوان نکته آخر این را اضافه بکنیم که نمای اصلی ساختمان اداری هم رو به سمت خیابان اصلی است.

ساختمان اداری نشان – در مشهد

مکان: مشهد
معمار: جواد خدایی (مهندسان مشاور آبار طرح)
تیم طراح: جواد خدایی، عباس فدایی، الهام احسان فرد، تکتم جعفرزاده
سال طراحی: ۱۳۹۰-۱۳۸۹
سال احداث: ۱۳۹۳-۱۳۹۰
مساحت زمین: ۱۳۰۵ مترمربع
مساحت همکف: ۷۲۰ مترمربغ
کل زیربنا: ۷۵۰۰ مترمربع
کاربری: اداری
مهندس سازه: حمید کاظمی
مهندس تاسیسات: احسان باقرزاده
مهندس تاسیسات برق: حمید دهقان
شرکت پیمانکار: شرکت مهندسی حدید برج
مدیر اجرایی: محمد طهماسبی
گروه اجرایی: محمد طهماسبی، هادی داداشی
نظارت بر اجرا: جواد خدایی، فرج الله صادقی، حمیدرضا شیوائیان
طراحی پروژه: سیده سارا جوادپور، محمد خدایی
مسابقات: فینالیست جایزه معمار ۱۳۹۳ در گروه ساختمان های اداری

ناصر برادران

2017-04-25T03:04:54+00:00

ثبت ديدگاه

*