درباره ما

وبسایت کدسرا که در سال 1395 راه اندازی شد، عملا تلاش دارد به لحاظ فنی و فکری، یک بستر پاسخگو به غالب نیازهای جامعه معماری ایران ارائه دهد، امکان بارگذاری پروژه های حرفه ای و دانشجویی با کمترین محدودیتی، اطلاع رسانی در زمینه برگزاری مسابقات و کارگاه های اموزشی و درسْگفتارها و همچنین ارائه محتوای تئوریک انتقادی نسبت به معماری و شهرسازی به مثابه یک دیسیپلین، از اهداف کلان ولی کوتاه مدت و غالبا تکنیکی کدسرا بوده اند.

قوانین

ضمن تشکر از انتخاب فروشگاه معماری کَدسرا، از آنجا که استفاده از این سایت به هر شکل به معنای قبول شرایط مندرج در بخش قوانین استفاده از سایت است، لطفاً آن را به دقت مطالعه فرمایید. توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های کدسرا منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. خواهشمندیم قبل از استفاده از مطالب و پروژه های سایت برگه قوانین را مطالعه فرمایید.  

ساختمان مشهور شانس در کالیفرنیا با صاحبان ایرانی

خانه » ساختمان مسکونی » ساختمان مشهور شانس در کالیفرنیا با صاحبان ایرانی

ساختمان مشهور شانس در کالیفرنیا با صاحبان ایرانی

شماره ۱۶۵ در خیابان دانشگاه در پالو آلتو کالیفرنیا را ساختمان مشهور شانس می‌نامند. از این جهت که این خانه اجاره‌ای در طی دو دهه اخیر محل رفت و آمد بسیاری از استارت‌آپ‌های مشهور بوده است و به نوعی هر استارت‌آپی که مدتی در این خانه منزل گزیده پس از مدتی به شهرت بسیار رسیده است.

مهمترین نکته در مورد این خانه نزدیکی آن به دانشگاه استنفورد است و از همین جهت یکی از خوش آدرس‌ترین مکان‌هایی بوده که یک شرکت نوپا می‌توانسته برای خود دست و پا کند.

یکی از اولین شرکتهای مشهوری که این خانه را اجاره کرد شرکت Logitech بود که حالا یکی از بزرگترین سازندگان تجهیزات جانبی کامپیوتر است. پس از آن گوگلی ها به این خانه آمدند و به دنبال آنها Paypal و بعد برنامه‌نویسان موبایل Danger Inc و بعد هم سرویس خرید milo در این خانه ساکن شد. از آنجا که این دو شرکت آخری ممکن است به اندازه شرکتهای قبلی چندان مشهور به نظر نرسند باید بگوییم که که Danger Inc در سال ۲۰۰۸ با عددی بالغ بر نیم میلیارد دلار توسط مایکروسافت خریداری شد و milo نیز در سال ۲۰۱۰ توسط شرکت eBay به مبلغ ۷۵ میلیون دلار خریداری شد.

ساختمان مشهور شانس در کالیفرنیا با صاحبان ایرانی

نکته جالب درباره این ساختمان مشهور اینکه فیس‌بوک نیز در آغاز راه تلاش کرد این خانه را برای مدت ۵ سال اجاره کند که با آن مخالفت شد.

ساختمان مشهور شانس در کالیفرنیا با صاحبان ایرانی

داستان این ساختمان مشهور اما کمی هم به ایران مربوط است. صاحبان آن برادران عمیدی هستند و کمی جلوتر از این ساختمان مشهور فرش فروشی مشهور آن‌ها قرار دارد که بزرگترین تجارت‌شان بعد از خروج از ایران در جریان انقلاب بود. برادران عمیدی – احتمالا به واسطه درکی که از موقعیت خانه شماره ۱۶۵ و ساکنان موفقش به دست آوردند – بعدا به سمت سرمایه‌گذاری در استارتاپ‌ها رفتند و از جمله در Paypal و DropBox سرمایه‌گذاری کردند و انکوباتور Plug and Play را به راه‌انداختند.

نکته قابل توجه درباره این خانه اینکه زمانی که گوگلی‌ها به این ساختمان آمدند تنها شش نفر بودند و درکمتر از یک سال تعداد کارکنان آنها ده برابر شد.

نکته دیگر اینکه یوتیوب نیز آدرس این خانه را تا مدتها به عنوان آدرس مثال در هنگام آپلود ویدیو نشان می‌داد. مکس لوچین بنیانگذار PayPal هم در مصاحبه‌ای با بی بی سی گفته که روزهای نخستی که در این ساختمان مشغول به کار بوده اغلب شب‌ها در آنجا می‌خوابیده است.

2017-05-08T09:18:05+00:00

ثبت ديدگاه