درباره ما

وبسایت کدسرا که در سال 1395 راه اندازی شد، عملا تلاش دارد به لحاظ فنی و فکری، یک بستر پاسخگو به غالب نیازهای جامعه معماری ایران ارائه دهد، امکان بارگذاری پروژه های حرفه ای و دانشجویی با کمترین محدودیتی، اطلاع رسانی در زمینه برگزاری مسابقات و کارگاه های اموزشی و درسْگفتارها و همچنین ارائه محتوای تئوریک انتقادی نسبت به معماری و شهرسازی به مثابه یک دیسیپلین، از اهداف کلان ولی کوتاه مدت و غالبا تکنیکی کدسرا بوده اند.

قوانین

ضمن تشکر از انتخاب فروشگاه معماری کَدسرا، از آنجا که استفاده از این سایت به هر شکل به معنای قبول شرایط مندرج در بخش قوانین استفاده از سایت است، لطفاً آن را به دقت مطالعه فرمایید. توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های کدسرا منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. خواهشمندیم قبل از استفاده از مطالب و پروژه های سایت برگه قوانین را مطالعه فرمایید.  

ساختمان متحرک یا تله کابین بزرگ

خانه » مرکز تفریحی » ساختمان متحرک یا تله کابین بزرگ

ساختمان متحرک یا تله کابین بزرگ

نه فقط برای یک سال بلکه برای 40 سال تماشاگران توانایی دسترسی به شیب‌های تند کوه‌های Virgolo در شهر Bolzano از کشور ایتالیا را نداشتند زیرا خط ماشین کابلی که از بالای آن رد میشد در سال 1976 بسته شد . گروه SIGNA میزبان طراحی جهانی برای سیستم های ماشین کابلی شد و جایزه ی برترین طراح را از کمپانی Snohetta دریافت کرد . این سیستم حمل و نقل ماشین کابلی جدید بصورت ساختمان متحرک به بازدید کنندگان اجازه خواهد داد که تجربه زیبایی از چشم انداز زیر شهرستان و اطراف آن را داشته باشند که فقط با یک دقیقه حرکت روی این ریل کابلی میسر میشود .

طراحی Snohetta از دو پایانه‌ی دایره‌ای که در اوج و پایه‌ی کوه تشکیل شده و با یکدیگر از طریق یک سوراخ در مرکز ساختمان متصل هستند و کابل هایی به صورت مماس بین دو ساختمان وجود دارد .هر دو پایانه دارای یک طراحی منحصر به فرد در کوهپایه هستند .

بخش اصلی طبیعت شهری ,کوهستان‌های آن است که برای گردشگرانی که به این منطقه طبیعی سفر میکنند مواردی از قبیل : ایستگاه ساخته شده از نمایی شهری با طبیعت پیشنهاد داده میشود .
این منطقه میزبان گردشگران با یک رستوران – یک کافی شاپ – یک استخر رویایی – و اتاق های میهمانی است. توسعه‌ی این بخش شامل میدان کوهستانی مناسب برای میزبانی هر نوع رویدادی از قبیل فروشگاهها و حتی گردهمایی های موسیقایی است .

ساختمان متحرک

فاصله ی مرکز ایستگاه تا مرکز شهر فقط 4 دقیقه میباشد به طوریکه میتوانید 5 دقیقه ای از مرکز شهر به قله ی کوه ها برسید که به معنای کلمه سفری کوتاه است . Patrick Lüth که شریکی برای Snøhetta محسوب میشود بیان کرد : هدف ما این بود که مردم در کوهپایه به هیچ وقت معطل نشوند و واقعا این اتفاق هم افتاد و به این هدف رسیدیم .

این ساختمان متحرک یا ماشین ریلی و کابلی با استفاده از تکنولوژی شگفت انگیز ایتالیایی ساخته شده است . به هر حال تیم Snøhetta آرزوی این را دارد که استایل و سبک خودشان را در این ساختمان های ماشینی برای بهترین عملکرد پیاده کنند .

ما نگاه کردن به اطراف و پیرامون را از داخل این کابین ها بسیار دوست داریم و لذت میبریم . میتوانیم بگوییم که این پروژه عظیم ترین و خاص ترین چیزی است که در این مکان ساخته شده است . ما آرزومندیم که این پروژه در این سطح متوقف نشود .
برخی شایعات حاکی ازین هستند که ممکن است پایه های دوم این ساختمان متحرک که میتوانند بازدیدکنندگان را تا ارتفاع بالاتری ببرند نیز ساخته شود .

بنابراین این ساختمان متحرک ریلی و کابلی مذکور می تواند بازدیدکنندگان را بیشتر از 500 متر یا همان 1640 فوت بالاتر از کوهستان های Kohlern از شهر بالا ببرند . این به این معناست که می توان شانس پرواز کردن از بالای شهر به سمت ارتفاعات کوهستان و تجربه ای خشن و صنعتی از طبیعت را داشته باشیم .

اطلاعات پروژه :
نام طراح : Snøhetta
مکان طرح : شهر Bolzano در کشور Italy
سال شروع پروژه : 2015
سال تخمینی اتمام پروژه : 2017

مترجم : مهندس امیرکاظمی

2017-04-25T03:30:14+00:00

ثبت ديدگاه

*