درباره ما

وبسایت کدسرا که در سال 1395 راه اندازی شد، عملا تلاش دارد به لحاظ فنی و فکری، یک بستر پاسخگو به غالب نیازهای جامعه معماری ایران ارائه دهد، امکان بارگذاری پروژه های حرفه ای و دانشجویی با کمترین محدودیتی، اطلاع رسانی در زمینه برگزاری مسابقات و کارگاه های اموزشی و درسْگفتارها و همچنین ارائه محتوای تئوریک انتقادی نسبت به معماری و شهرسازی به مثابه یک دیسیپلین، از اهداف کلان ولی کوتاه مدت و غالبا تکنیکی کدسرا بوده اند.

قوانین

ضمن تشکر از انتخاب فروشگاه معماری کَدسرا، از آنجا که استفاده از این سایت به هر شکل به معنای قبول شرایط مندرج در بخش قوانین استفاده از سایت است، لطفاً آن را به دقت مطالعه فرمایید. توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های کدسرا منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. خواهشمندیم قبل از استفاده از مطالب و پروژه های سایت برگه قوانین را مطالعه فرمایید.  

ساخت مجتمع آپارتمانی کوهستان مانند با طراحی دراماتیک

خانه » معماری جهان » ساخت مجتمع آپارتمانی کوهستان مانند با طراحی دراماتیک

ساخت مجتمع آپارتمانی کوهستان مانند با طراحی دراماتیک

گروه معماری Bjarke Ingels Group یا بیگ قصد دارد یک مجتمع آپارتمانی کوهستان مانند خارق العاده را در شهر تورنتو کلید بزند که با دیدن آن آسمان خراشها را به کلی فراموش خواهید کرد. این طرح ماژولار ( ساخت مجتمع آپارتمانی ) که برای ساخته شدن در محله فشن، حد فاصل خیابان کینگ استریت وست و ولینگتون استریت پیشنهاد شده است همانند زیگوراتی از دل زمین سبز می شود تا 5 قله “پر از آپارتمان” را در معرض دید قرار بدهد.

طرح که به صورت غیررسمی “هبیتت 2.0 ” نام دارد و با درختهای مختلفی پوشانده خواهد شد که به گفته شرکت طراح، آنرا مشابه “شهر کوهستانی مدیترانه ای” می سازد.

ساخت مجتمع آپارتمانی کوهستان مانند با طراحی دراماتیک

این طرح دراماتیک که هبیتت 2.0 نامگذاری شده است، از هبیتت 67، طرحی از موشه سعدی وام گرفته شده که آن نیز یک مجتمع مشابه مسکونی تجربی و بلوکه بندی شده در مونترال می باشد و به عنوان یک اثر برگزیده معماری شناخته شده است.

طرحِ «تراکم بالای» بیگ که توسط شرکت های ساخت و ساز Westbank و Allied REIT صورت حقیقی به خود خواهد گرفت 725 هزار مترمربع زیربنا داشته و بیش از 500 آپارتمان یک الی سه خوابه را شامل می شود. در این طرح چندمنظوره، انواع فروشگاه ها و سایر فضاهای خدماتی تجاری نیز در طبقه همکف تدارک دیده شده است، آپارتمان ها نیز در هر یک از 5 قله تعبیه شده اند تا کمال دسترسی را به نورخورشید و نمای شهری داشته باشند. بیشتر یونیت ها نیز تراسی با یک چشم انداز خصوصی خواهند داشت.

هبیتت 2.0 هنگامی که از بالا به آن نگریسته شود مانند مستطیلی خالی به نظر می رسد که حیاط سرسبزی درمرکز آن واقع شده باشد. اما به مرور و با فاصله گرفتن از زمین هر یک از ساختمان ها به ماژول های 12 در 12 تقسیم شده و تا 45 درجه نیز گردش دارد تا نماهایی از زوایای مختلف را در اختیار ساکنان بگذارد. ساختمان های کوه مانند بین 15 الی 17 طبقه هستند.

ساخت مجتمع آپارتمانی کوهستان مانند با طراحی دراماتیکساخت مجتمع آپارتمانی کوهستان مانند با طراحی دراماتیک

2017-05-08T02:36:37+00:00

ثبت ديدگاه

*