درباره ما

وبسایت کدسرا که در سال 1395 راه اندازی شد، عملا تلاش دارد به لحاظ فنی و فکری، یک بستر پاسخگو به غالب نیازهای جامعه معماری ایران ارائه دهد، امکان بارگذاری پروژه های حرفه ای و دانشجویی با کمترین محدودیتی، اطلاع رسانی در زمینه برگزاری مسابقات و کارگاه های اموزشی و درسْگفتارها و همچنین ارائه محتوای تئوریک انتقادی نسبت به معماری و شهرسازی به مثابه یک دیسیپلین، از اهداف کلان ولی کوتاه مدت و غالبا تکنیکی کدسرا بوده اند.

قوانین

ضمن تشکر از انتخاب فروشگاه معماری کَدسرا، از آنجا که استفاده از این سایت به هر شکل به معنای قبول شرایط مندرج در بخش قوانین استفاده از سایت است، لطفاً آن را به دقت مطالعه فرمایید. توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های کدسرا منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. خواهشمندیم قبل از استفاده از مطالب و پروژه های سایت برگه قوانین را مطالعه فرمایید.  

سوالات آزمون‌های نظام مهندسی تمامی سالها همراه با پاسخ

خانه » آزمون‌ها » سوالات آزمون‌های نظام مهندسی تمامی سالها همراه با پاسخ

سوالات آزمون‌های نظام مهندسی تمامی سالها همراه با پاسخ

سازمان نظام مهندسی یک سازمان غیرانتفاعی است که برکیفیت ساخت و ساز هر استان نظارت میکند تا بر اساس مقررات ملی ساختمان طراحی و اجرا شود . یعنی در زمان ساخت و ساز باید کلیه مراحل طراحی و اجرای ساختمان با تائید کارشناس نظام مهندسی انجام شود .
کارشناسان رشته‌های عمران در دو گرایش محاسبه و نظارت و نیز معماری در دو گرایش طراحی و نظارت و همچنین رشته‌های نقشه برداری ، شهرسازی ، ترافیک ، تاسیسات برقی و تاسیسات مکانیکی بازوهای اجرایی و سرمایه های انسانی این سازمان هستند .
می توان گفت که سازمان نظام مهندسی یکی از بزرگترین نهادهای غیر دولتی می باشد که در حدود 50 هزار نفر عضو در سراسر کشور دارد و روز به روز به تعداد آن اضافه میگردد.

از این رو یکی از دغدغه های فارغ‌التحصیلان رشته‌هایی مانند معماری, عمران, تاسیسات و … قبولی در آزمون نظام مهندسی است که طی آن بتواند پروانه اشتغال به کار خود را براساس نوع قبولی دریافت نماید.
منظور از نوع قبولی این است که سوالات آزمون‌های نظام مهندسی برای معماران به صورت سه آزمون جداگانه است و براساس قبولی در هر آزمون پروانه اشتغال مربوط به آن را دریافت میکنند. برای معماران سه آزمون در نظر گرفته شده آزمون نظارت (تستی), آزمون اجرا(تستی) و آزمون طراحی (تشریحی ) که هر داوطلب میتوان در هر سه آن ثبت نام کند .

این آزمون در 7 رشته اصلی مرتبط با ساختمان و شهرسازی برگزار می شود . رشته‌های تاسیسات برقی ساختمان ، تاسیسات مکانیکی ساختمان ، عمران ، معماری ، ترافیک ، شهرسازی و نقشه برداری رشته‌های اصلی این آزمون هستند. کلیه کارشناسانی که دارای مدرک مهندسی در هر یک از رشته های فوق هستند با گذشت سه سال از زمان فارغ التحصیلی مجاز به شرکت در این آزمونها هستند . برای اینکه مطمئن شوید مدرک شما با رشته های فوق مرتبط است می توانید به واحد عضویت سازمان نظام مهندسی استان خود مراجعه نمایید . تمامی استانهای کشور دارای سازمان نظام مهندسی هستند . .پس از آنکه مطمئن شدید رشته شما مورد قبول است و سه سال هم از زمان فارغ‌التحصیلی تان گذشته باید عضو سازمان شده و خود را برای آزمون دوره بعدی آماده کنید .

سوالات آزمون‌های نظام مهندسی همراه با پاسخ

منابع آزمون نظام مهندسی از مجموعه کتابهای مقررات ملی ساختمان است که سازمان مقررات ملی ساختمان خود منتشر کننده آن است .
مقررات ملی ساختمان ایران به عنوان فراگیرترین ضوابط موجود در عرصه ساختمان بی‌تردید نقش موثری در نیل به اهداف عالی تامین ایمنی بهداشت سلامت و صرفه اقتصادی فرد و جامعه دارد و رعایت آن ضمن تامین اهداف مذکور موجب ارتقای کیفیت وافزایش عمر مفید ساختمان می گردد.

در کدسرا بر آن شدیم که برای کمک به فارغ التحصیلان و یا به قولی دیگر داوطلبان آزمون تمامی سوالات آزمون‌های نظام مهندسی را برای دانلود در اختیار این دوستان قرار دهیم. این سوالات مخصوص رشته های معماری است که بر‌اساس سال و تاریخ آزمون دسته بندی شده و جدا از سولات, پاسخنامه سولات هم در آخر هر آزمون یا تست و یا در یک فایل جداگانه با فرمت پی دی اف قرار داده ایم.

با آرزوی قبولی برای تک تک شما داوطلبان عزیز

 

[sociallocker]دانلود[/sociallocker]

2017-04-25T04:31:17+00:00

ثبت ديدگاه

*