درباره ما

وبسایت کدسرا که در سال 1395 راه اندازی شد، عملا تلاش دارد به لحاظ فنی و فکری، یک بستر پاسخگو به غالب نیازهای جامعه معماری ایران ارائه دهد، امکان بارگذاری پروژه های حرفه ای و دانشجویی با کمترین محدودیتی، اطلاع رسانی در زمینه برگزاری مسابقات و کارگاه های اموزشی و درسْگفتارها و همچنین ارائه محتوای تئوریک انتقادی نسبت به معماری و شهرسازی به مثابه یک دیسیپلین، از اهداف کلان ولی کوتاه مدت و غالبا تکنیکی کدسرا بوده اند.

قوانین

ضمن تشکر از انتخاب فروشگاه معماری کَدسرا، از آنجا که استفاده از این سایت به هر شکل به معنای قبول شرایط مندرج در بخش قوانین استفاده از سایت است، لطفاً آن را به دقت مطالعه فرمایید. توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های کدسرا منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. خواهشمندیم قبل از استفاده از مطالب و پروژه های سایت برگه قوانین را مطالعه فرمایید.  

طراحی جالب مرکز هنری جدید در کره جنوبی

خانه » مجموعه فرهنگی » طراحی جالب مرکز هنری جدید در کره جنوبی

طراحی جالب مرکز هنری جدید در کره جنوبی

مرکز هنری سانچئون بصورت استراتژیک در میان بقایای تاریخی و فرهنگی دیوار قدیم سانچئون واقع شده و بعنوان یک قطب فرهنگی و دروازه جدید برای ورود به شهری قدیمی عمل میکند. این طرح در آینده پویایی و تنوع تازه‌ای به زندگی فرهنگی و اجتماعی شهروندان و بازدیدکنندگان سانچئون خواهد بخشید. به عنوان یک مرکز هنری جدید و محل تجمع بازدیدکنندگان و باغ قابل تغییر بیرونی و محل برگزاری همایش به شهر متصل خواهد شد. رویداد‌های گوناگون فرهنگی آموزشی و اجتماعی هویت شهر را تقویت خواهد کرد و آن را به عنوان مهم‌ترین مقصد فرهنگی در منطقه مطرح خواهد کرد.

“ما طرح یک ساختمان نمادین که اشاره‌ای صریح به تاریخ سانچئون دارد را پیشنهاد کردیم. هم ساده و هم کاربردی.

کانسپ آن از دیوار دایره‌ای شهر با 4 دروازه ورودی ضمیمه شده که از شهر قدیمی محافظ می کرده الهام گرفته شده.ساختمان جدید عکس این ایده را اجرا میکند با حفاظت از رستنگاه طبیعی در مقابل شهر درحال گسترش ساختمان به صورت یک فرم دایره‌ای طراحی شده که از یک طرف ارتفاع گرفته و با این حرکت فضای داخلیش را برای خوش آمد گویی به شهر به عنوان یک ” دروازه باز” به نمایش میگذارد. برخلاف دیوار اصلی با نقطه ورودی محدود کننده ورودی‌های متنوع وفرم برآمده اش فضاهای شهری رطوبت پذیری رافراهم می کند که باعث ارتباط فضای داخلی با فضاهای عمومی خارجی و بافت بزرگتر شهر می‌شود.
نمای خارجی بتنی با سقف شیشه ای دید باز ودقیقی نسبت به شهر را فراهم می کند. نمای شیشه ای درونی با کرکره های افقی دقیق جایگزاری شده اش باغ داخلی و سالن اجتماعات را مشخص می کند. فضاهای داخلی به وسیله‌ی رمپ‌های ملایم زیریک سقف انحنا دار پیچیده به هم مرتبط می شوند.
فرم دوار ساختمان اجازه می دهد که فضاها به اندازه‌های گوناگون به صورت انعطاف پذیری مدیریت شوند  یک چارچوب منحصربه فرد برای موزه هنر و مرکز تجمع بازدیدکنندگان ایجاد کند.د.
طراحی لند‌اسکیپ برپایه دواصل است یک مقصود جهانی به دور کل سایت اعمال شده با یک باغ و مرکز آن که اشاره به سانچئون دارد. منبع الهام برای طراحی لنداسکیپ “دایره های متعدد” اثر نقاش و تئوریسین هنر واسیلی کاندینسکی بوده است. باغ داخلی دارای یک “اتاق نشیمن” عمومی و برابر برای همه است و یک نقشه ی شهری کانسپچوال از سانچئون به نمایش می گذارد.در این میان ناحیه‌های مخصوصی برای صخره ها وآبشارها طراحی شده و مناطقی برای پوشش گیاهی و فضاهایی برای رویداد های فرهنگی و فستیوال ها.
واحه سبز مرکزی به عنوان یک متحرک انعطاف پذیر و فضای سبز دیده می شود پرورش یک تنوع زیستی جدید که باعث ارتباط کوه ها به زمین های مرطوب می شود برای حفاظت این فضای عمومی ازخیابان پر ترافیک. لنداسکیپ پرورش یافته تا یک حصار طبیعی را به عنوان یک آمفی تئاتر عمومی جدید با یک ساختمان پیش آمده که نشانه ای ازتنش است پدید آورد.

طراحی جالب مرکز هنری جدید

طرح این مرکز هنری حمایت می کند از عملکرد معنوی و معمارانه مشرف بر رود اوکی چئون و شهر قدیمی.با ظرافتی که تباین دارد با دروازه بزرگی که زمانی آنجا بوده.حامل یادآوری ظریفی از گذشته ودیدی نسبت به آینده را فراهم می کند. پایداری پروژه در گسترش طرح در نظر گرفته شده است. پوشش بتن تا اندازه ای روباز حجم حرارتی مورد نیاز را معرفی می کندوتغییر مکان طبیعی سیستم تهویه وسیستم روشنایی با بازدهی بالامصرف سوخت عمومی را کاهش می دهد تا یک محیط منفعل داخلی را فراهم آورد
سایبان های بیرونی با کنترل دیجیتال فضای درونی را از دریافت گرمای شدید محافظت می کندو نتیجه ی ذخیره انرژی فراهم شدن خنکی مورد نیاز است.طراحی سقف از سنت هانک کره ای الهام گرفته شده. این باعث استفاده ی بهینه از بارش باران هنگام ذخیره آب باران می شود واستفاده‌ی دوباره ازآب آلوده. لنداسکیپ نرم مثل یک فیلتر برای ذخیره وجمع آوری آب باران برای آبیاری عمل می کند.نواحی مخصوص ذخیره آب وگیاه‌های تکنیکی در طراحی لحاظ شده.

مرکز هنری جدید اعضا را از طریق تحقیق نگهداری نمایش و تحصیل الهام می بخشد. یک مکان خوش آمد گو و قابل دسترسی برای همه را به وجود میآورد بدون توجه به سن یا ناتوانی. دروازه باز یک حوزه ی جذاب وآرام برای مراسم های فردی ودورهمی های جمعی خواد بود . مکانی برای ارتباط یا قطع ارتباط مکانی برای یادگیری .رویا پردازی مکانی برای جذب کردن وجذب شدن مکانی برای هنر وهمه ی را ه های تجسم.درمیان شهر این یک سمبل جدید برای نمایش اتحاد مردم سانچئون خواهد بود.

2017-04-25T03:37:24+00:00

ثبت ديدگاه

*