درباره ما

وبسایت کدسرا که در سال 1395 راه اندازی شد، عملا تلاش دارد به لحاظ فنی و فکری، یک بستر پاسخگو به غالب نیازهای جامعه معماری ایران ارائه دهد، امکان بارگذاری پروژه های حرفه ای و دانشجویی با کمترین محدودیتی، اطلاع رسانی در زمینه برگزاری مسابقات و کارگاه های اموزشی و درسْگفتارها و همچنین ارائه محتوای تئوریک انتقادی نسبت به معماری و شهرسازی به مثابه یک دیسیپلین، از اهداف کلان ولی کوتاه مدت و غالبا تکنیکی کدسرا بوده اند.

قوانین

ضمن تشکر از انتخاب فروشگاه معماری کَدسرا، از آنجا که استفاده از این سایت به هر شکل به معنای قبول شرایط مندرج در بخش قوانین استفاده از سایت است، لطفاً آن را به دقت مطالعه فرمایید. توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های کدسرا منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. خواهشمندیم قبل از استفاده از مطالب و پروژه های سایت برگه قوانین را مطالعه فرمایید.  

طراحی خانه اپرای شهر پوسان کره جنوبی

خانه » سالن نمایش » طراحی خانه اپرای شهر پوسان کره جنوبی

طراحی خانه اپرای شهر پوسان کره جنوبی

کمپانی IwamotoScott ، برای رقابت درمسابقه ی طراحی سالن آمفی تئاتر و نمایش شهر پوسان از کشور کره جنوبی با نام (Trifold Madang) ، پیشنهادی ارائه کرد که ساختارحفره ای مثلثی تزئین شده با اشکال کریستالی ، از ویژگی های آن است .
معماران طرح می گویند : تحقیقات طراحی ما ازموضوع جالبی پرده بر می دارد ، نمود تاریخی سنت اجراهای اپرایی کره جنوبی باعث استفاده از کلمه ی Madang در نام طراحی این ساختمان شد.
پیشنهاد ما در ابتدا سازماندهی برنامه ای سه جانبه و سه گانه برای طراحی خانه سالن نمایش پوسان بود که بخش عمده و مهم آن چرخش حول موضوع طراحی سه حفره ی مثلثی خالی بود ، نتیجه ی این پیشنهاد اشکال مثلثی شکلی بودند که در اطراف مثلث چهارم مرکزی قرار داشته و آن ها این بخش را به نام مادانگ مرکزی‘Public Madang’ برای ادای احترام به سنت اجرایی و نمایشی کره ی جنوبی تعیین کردند.

IwamotoScott می گویند : حجم ساختمان از اطراف و محیط دور آن برداشته شده است. در طراحی خانه این ساختمان با سه پایه ی ستون بزرگ ، در تمام فضای طرح که از زیر ساختمان شروع می شوند برنامه ریزی شد و در بخشی که بر روی یک تپه به عنوان چشم انداز و منظره ای تزیین شده می باشد به سمت مرکز سالن نمایش ، اوج گرفته و به بلندترین حد ارتفاع ساختمان می رسد.

اثر تریفولد مادانگ: حضور در مسابقه طراحی خانه اپرای شهر پوسان، کاری از گروه معماری آیوا موتو اسکات

سوراخ ها وحفره های پویای تعبیه شده در ساختار و بدنه ی ساختمان شبیه نمادهایی مانند taeguk که در نماد های کشور کره جنوبی است ، می باشد.

پوسته ی اصلی ساختمان در منطقه ای از بندر شمالی کره جنوبی ساخته می شود که یک دروازه ی بین المللی پرورش گردشگری دریایی برای فرهنگ منطقه ای شناخته شده است و در صنعت پوسته های ساختمانی نقش زیادی دارد.
در این بخش پوسته هایی ساختاری موسوم به dingrid ساخته می شوند که پنل هایی فلزی هستند و باعث تنظیم و نمایشی زیبا از نور به داخل ساختمان می شوند.
لابی سالن نمایش ، نظر بازدیدگان را جلب کرده است با این حال گردش در بخش های عمومی بیرونی و محیط اطراف ساختمان هم قابل توجه هستند.
آن ها می توانند بر روی تراس های پشت بام مرکزی بنشینند و نمایی از بندر ، شهر و کوه های اطراف ساختمان را نظاره کنند ، به همین دلیل همواره توازنی میان جمعیت افرادی که در بالا یا پایین ساختمان هستند برقرار می شود .

مترجم : مهندس امیرکاظمی

2017-05-08T02:46:47+00:00

2 ديدگاه

  1. نیما 2016-08-29 در 19:06- پاسخ دادن

    سلام. اگه ممکنه در مورد طراحی اپرای سیدنی هم مطلب بزارید. به هر حال خیلی استفاده کردم

    • مدیریت سایت 2016-08-30 در 00:14- پاسخ دادن

      سلام. چشم دوست گرامی. بزودی توی سایت قرار میدیم.

ثبت ديدگاه

*