درباره ما

وبسایت کدسرا که در سال 1395 راه اندازی شد، عملا تلاش دارد به لحاظ فنی و فکری، یک بستر پاسخگو به غالب نیازهای جامعه معماری ایران ارائه دهد، امکان بارگذاری پروژه های حرفه ای و دانشجویی با کمترین محدودیتی، اطلاع رسانی در زمینه برگزاری مسابقات و کارگاه های اموزشی و درسْگفتارها و همچنین ارائه محتوای تئوریک انتقادی نسبت به معماری و شهرسازی به مثابه یک دیسیپلین، از اهداف کلان ولی کوتاه مدت و غالبا تکنیکی کدسرا بوده اند.

قوانین

ضمن تشکر از انتخاب فروشگاه معماری کَدسرا، از آنجا که استفاده از این سایت به هر شکل به معنای قبول شرایط مندرج در بخش قوانین استفاده از سایت است، لطفاً آن را به دقت مطالعه فرمایید. توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های کدسرا منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. خواهشمندیم قبل از استفاده از مطالب و پروژه های سایت برگه قوانین را مطالعه فرمایید.  

نکاتی در طراحی دکوراسیون مطب پزشک

خانه » دکوراسیون » نکاتی در طراحی دکوراسیون مطب پزشک

نکاتی در طراحی دکوراسیون مطب پزشک

طراحی دکوراسیون مطب یک پزشک در عین حال که کاری پیچیده و سخت به نظر می آید اما جذابیت خاص خود را دارد ، چرا که شما بعنوان یک طراح دکوراسیون اداری ، باید هم به گرمی و صمیمیت محیط برای القای حس امنیت در مطب و هم چنین شیک بودن فضا و نوع چیدمان برای ارتباط بهتر با بیماران و ایجاد یک تصویر مناسب از پزشکی حرفه ای و معتبر در ذهن بیماران توجه خاصی داشته باشید .

هر طراح دکوراسیونی که تا به حال تجربه اجرای پروژه در اتاق انتظار یک مطب را داشته ، قطعا می داند که اتاق انتظار ، یکی از استرس زا ترین محیط هاست . پس استفاده از لوازم و تجهیزاتی مثل آثار هنری زیبا ، عکس ها ، رنگ های آرامش بخش و مبلمان راحت و پارتیشن اداری جذاب در کاهش این احساس بسیار موثر است . اشیاء جذابی مثل آکواریوم و گیاهان سبز می تواند تا حدودی تسکین دهنده باشد و ذهن بیماران را از بیماری احتمالی شان منحرف کند .

نکاتی در طراحی دکوراسیون مطب پزشک

حال اگر شما مسئول طراحی دکوراسیون مطب پزشک شده اید ، ما در کدسرا چند راهنمایی فوق العاده برای شما داریم که ممکن است مورد استفاده تان قرار بگیرد :

1 – شناخت مراجعه کنندگان : قبل از آغاز برنامه ریزی برای نوع چیدمان دکوراسیون مطب ، درک روشنی از نوع خدمات پزشکی پیدا کنید . مثلا در مطب یک متخصص اطفال ، باید از اسباب بازی های با دوام ، نقاشی های رنگارنگ ، یک تلویزیون و کارتون های انیمیشن جذاب و وسایلی از این قبیل استفاده شود که با روحیات کودکان نزدیکی دارد .
هم چنین باید بخشی از فضا را با پارتیشن های زیبا ، محفوظ کرد تا مادران بتوانند براحتی در مدت زمان های طولانی انتظار ، از کودکشان مراقبت کنند و حتی اگر مطب برای نوزادان است بخشی برای اینکه مادر بتواند به راحتی نوزادش را شیر دهد بسیار عالی است .

2 – شناساندن هویت و شخصیت انسانی پزشک : یک ایده جالب و به روز برای چیدمان مطب پزشک ، استفاده از آثار هنری آفریده شده به دست پزشک یا سرگرمی ها و سلایق پزشک است . قرابتی که با این ترفند بین بیماران و پزشک بوجود می آید ، منحصر بفرد و بی نظیر است . مثلا اگر پزشک ، در مسابقات قایقرانی شرکت کرده ، از تصاویر این مسابقات ، ماکت های کشتی و … در چیدمان استفاده کنید . یا اگر پزشک به پروش گل و گیاهان مثل ارکیده علاقه مند است ، از عکس ها و تصاویر این گل ها یا ارکیده های طبیعی بهره بگیرید تا بیماران در هنگام انتظار ، از این تصاویر و جلوه ها لذت ببرند .

3 – معرفی جنبه تخصصی پزشک : استفاده از دیپلم ها و گواهی های قاب شده ، جوایز و سایر مدارک شناسایی و تحصیلی ، روشی قدرتمند برای جلب اعتماد و احترام بیماران است . این روش به بیمارن بخصوص زمانیکه اولین مراجعه را به مطب پزشک دارند ، اطمینان می دهد که انتخابی درست و شایسته داشته اند و می توانند این پزشک را بعنوان فردی قابل ، به سایرین هم معرفی کنند و این موضوع از لحاظ حرفه ای برای پزشکان بسیار بااهمیت می باشد.اینطور نیست ؟

4 – آرامش مراجعه کنندگان : در انتخاب رنگ های مطب پزشک بسیار محتاطانه عمل کنید و به ارتباط بین رنگ ها و تاثیر انها بر خلق و خوی افراد توجه کنید . از رنگها و طرح هایی استفاده کنید که حس آرامش را در افراد ایجاد نماید . به طور مثال ، تحقیقات انجام گرفته در این زمینه نشان می دهد که رنگ آبی روشن ، بخصوص زمانیکه بعنوان رنگ پایه و اصلی در یک فضا باشد ، حس آرامش را به فرد القا می کند ؛ چرا که فشار خون را کاهش می دهد و هم چنین تعداد تنفس و ضربان قلب را آرام تر می کند .

5 – توجه به جزئیات : گیاهان بی شک یکی از اجزای زیبا و بی نظیر در چیدمان دکوراسیون اتاق انتظار و مطب است . مطالعات علمی ثابت کرده اند که گیاهان می توانند حس ایمنی و نشاط و زندگی را بوجود بیاورند . سلامت و ظاهر زیبا و سبز و سرزنده گیاهان این پیام را به بیماران می رساند که پزشک شان به همه جزئیات اهمیت می دهد .

6 – آسایش بیشتر : بهداشت و آسودگی را در طراحی دکوراسیون مطب پزشک فراموش نکنید . یک جالباسی برای آویزان کردن لوازم اضافی بیماران ، قرار دادن چند بسته دستمال بهداشتی ، آبسرد کن و دستگاه تهویه مطبوع از جمله لوازم ضروری در مطب است .
هم چنین قرار دادن تعداد زیادی مجلات و کتاب های ارزشمند ، و دادن قدرت انتخاب به بیماران برای انتخاب نوع آن ، به کاهش استرس افراد در هنگام انتظار بسیار موثر می باشد . هم چنین موضوع انتخاب نوع کفپوش های یک مرکز پزشکی هم در درجه اهمیت بالایی قرار دارد . چرا که این محل ، برای رشد انواع قارچ های ناشی از انواع بیماران مستعد است ، بنابراین با دقت انتخاب کنید .

طراحی دکوراسیون مطب پزشک

2017-05-08T09:01:08+00:00

ثبت ديدگاه

*