درباره ما

وبسایت کدسرا که در سال 1395 راه اندازی شد، عملا تلاش دارد به لحاظ فنی و فکری، یک بستر پاسخگو به غالب نیازهای جامعه معماری ایران ارائه دهد، امکان بارگذاری پروژه های حرفه ای و دانشجویی با کمترین محدودیتی، اطلاع رسانی در زمینه برگزاری مسابقات و کارگاه های اموزشی و درسْگفتارها و همچنین ارائه محتوای تئوریک انتقادی نسبت به معماری و شهرسازی به مثابه یک دیسیپلین، از اهداف کلان ولی کوتاه مدت و غالبا تکنیکی کدسرا بوده اند.

قوانین

ضمن تشکر از انتخاب فروشگاه معماری کَدسرا، از آنجا که استفاده از این سایت به هر شکل به معنای قبول شرایط مندرج در بخش قوانین استفاده از سایت است، لطفاً آن را به دقت مطالعه فرمایید. توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های کدسرا منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. خواهشمندیم قبل از استفاده از مطالب و پروژه های سایت برگه قوانین را مطالعه فرمایید.  

طراحی فرودگاه روستف‌اون‌دون روسیه

خانه » فرودگاه » طراحی فرودگاه روستف‌اون‌دون روسیه

طراحی فرودگاه روستف‌اون‌دون روسیه

پروژه طراحی فرودگاه روستف‌اون‌دون در جنوب روسیه، بعنوان پروژه‌ای جاه طلبانه با قابلیت‌های طراحی شاخص که ملاحظات اقلیم محلی و زیبا شناسی کاربردی خود را در کنار رود دون جای داده از دید هیئت داوران انتخاب شده است. روستف یکی از چندین شهری است که در اطراف یک منبع آب اصلی شکل گرفته است و از زمان های گذشته رودخانه منبع حیات داد وستد ویک حمایت گر برای زندگی به حساب می آمده.

ازاین جهت کانسپت اصلی حفظ موقعیت اصلی سایت(رودخانه دون) برای پروژه بود. واین به نیاز اصلی به صورت خلاصه پاسخ داده است. طرح جلو برنده است وهمچنین یکی از نکات قوت اصلی طرح برنده ورودی است که از یک پل معلق ساخته شده از کمان های لعابی ظریف تشکیل شده است. پس به این شکل استودیو نشان داده که چه طور رودخانه دون را به عنوان سمبل شهر روستف حفظ کرده. با قیاس نمادین فرودگاه که با یک پل معلق آغاز میشود. استدیو سقف را به صورت رشته های برآمده قائم طراحی کرده. به این گونه سقف را به کمان های زیبای لعابی تقسیم کرده.سقف یادآور یک ترکیب تکرار شونده از چهارنماد برابر که به صورت نا مساوی چیده شده است.

طراحی فرودگاه روستف‌اون‌دون روسیه

فضای داخلی به اندازه ای وسیع است که اجازه می‌دهد نور طبیعی وارد شود و توسط مسیر اصلی مسافران سازمان دهی شده وهمچین یک هتل یک مرکز بازرگانی ویک محل تحویل بار با تعریف مرز بندی های ساختمان توسط رشته های قائم در کنار آن تعبیه شده است.
شرکت طراح راه حل ایجاد تعادل بین هرگونه گستره‌ی وسیع وضمیمه‌های آن را ارائه کرده. به این ترتیب اثبات کرده که طرحشان پایدار است.

با در نظر داشتن این شیوه تیم طراحی در یک پیوستگی کلی، نیاز‌های اقلیم محلی جنوب روسیه در پروژه طراحی فرودگاه در نظر گرفته شده است. به این ترتیب اندیشه‌ی طراحی منفعل را بازگو میکند. این به این معنی است که ساختمان وکاربرد آن برای پاسخ گویی به اقلیم محلی روستف‌اون‌دون برای دستیابی به بیشترین آسایش برای استفاده کنندگان وکمترین میزان مصرف انرژی طراحی شده است.

اولین گروه 5 میلیون مسافر در سال یک محیط استقبال کننده را تجربه خواهند کرد وهم اکنون گروه طراحی مشغول ارائه‌ی مدارک فنی وپیش بردن تصحیح طرح با همکاری مشتریان است.

2017-04-25T03:49:06+00:00

ثبت ديدگاه

*