درباره ما

وبسایت کدسرا که در سال 1395 راه اندازی شد، عملا تلاش دارد به لحاظ فنی و فکری، یک بستر پاسخگو به غالب نیازهای جامعه معماری ایران ارائه دهد، امکان بارگذاری پروژه های حرفه ای و دانشجویی با کمترین محدودیتی، اطلاع رسانی در زمینه برگزاری مسابقات و کارگاه های اموزشی و درسْگفتارها و همچنین ارائه محتوای تئوریک انتقادی نسبت به معماری و شهرسازی به مثابه یک دیسیپلین، از اهداف کلان ولی کوتاه مدت و غالبا تکنیکی کدسرا بوده اند.

قوانین

ضمن تشکر از انتخاب فروشگاه معماری کَدسرا، از آنجا که استفاده از این سایت به هر شکل به معنای قبول شرایط مندرج در بخش قوانین استفاده از سایت است، لطفاً آن را به دقت مطالعه فرمایید. توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های کدسرا منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. خواهشمندیم قبل از استفاده از مطالب و پروژه های سایت برگه قوانین را مطالعه فرمایید.  

توصیف طراحی مجتمع اداری واقع در شهر سئول

خانه » ساختمان اداری » توصیف طراحی مجتمع اداری واقع در شهر سئول

توصیف طراحی مجتمع اداری واقع در شهر سئول

معماری ، معانی گوناگونی دارد . به این معنا که مفهومی انتزاعی ، از طرح هایی پر جنب و جوش اما در عین حال ثابت است .  در این سکون و بی حرکتی به نظر میرسد که در اطراف ما حرکات و جنب و جوش هایی معکوس و متفاوت از چشم انداز ما وجود دارد که به عنوان بازبینی نسبی از ادراک ما شناخته میشود . طراحی مجتمع اداری

اما با این اگاهی ها ، هنوز خیلی از چیزها ساکن هستند و همه چیز در حرکت نمی باشند . با این باریک بینی متوجه می شویم که این ثابت بودن، با وجود نوسان هایی زیبای و ظرافتی منحصر به فرد و در عین حال زودگذر ، پشت پرده ی این جهان عظیم است .

کمپانی نیویورکی H-Architecture با همکاری کمپانی HAEHN از کشور کره جنوبی باعث به وجود امدن ساختمان مجتمع اداری با وقاری در شهر سئول از کره جنوبی شد .
ساختمان مجتمع اداری در مجاورت ساختمان مجلس ملی کره جنوبی در شهر Yeouido واقع است که میزبان 5 برنامه و طرح متمایز است .

طراحی مجتمع اداری

طراحی مجتمع اداری با ساختاری (پله ای – ذوزنقه ای) که مرکز مطبوعاتی متشکل از سالن های جلسات می باشد که مرکز کاری مجهز شده و بسیار هوشمند بوده و هم چنین دارای فضایی اداری تکمیلی با پارکینگ زیر زمینی می باشد .
امکانات تفریحی مانند : 1200 صندلی ، کافه ، سالن های پذیرایی و ضیافت چند منظوره ، چندین مرکز خرده فروشی که قابل دسترس کارمندان و عموم مردم می باشد و با یکی از ورودی های ساختمان متحد می شود از ویژگی های دیگر این پروژه است .

استراتژی برنامه ها و طرح های طراحی مجتمع اداری به گونه ای ، (طبقه – طبقه) شده و هر طبقه برنامه های متفاوتی نسبت به دیگری برایش در نظر گرفته شده است .

حیاط مرکزی همانطور که از نامش مشخص است در مرکز اصلی طبقات ساختمان گنجانده شده است .

تمام فضاهای همگانی طراحی مجتمع اداری که شامل : راهرو ها ، تالار ها ، سالن های استراحت و استراحتگاه ها می باشد به گونه ای به هم متصل بوده و مرتبط بهم هستند .

در بخشی از طرح ، یک فضای باغ مانند در نظر گرفته شده است که به منظور ایجاد فضایی صمیمی ، در زمان هایی که تعاملات متقابل و فعل و انفعالاتی اجتماعی پیش می آید استفاده می شود .

حفط احساسات طبیعی این بخش ، ویژگی خاصی برای برجسته کردن آن به پارکی آراسته و عمومی خواهد بود .

گروه های معماری HAEHN و H Architecture برای دست یابی به هدف حفظ راحتی و صمیمیت این طرح ، از درختان فراوانی در فضای پارک استفاده کردند .

معماران برای حفاظت از فضای پارک عمدا ارتفاع ساختمان را در حداقل میزان ممکن نگه داشتند ، با این حال هنوز هم نمای (پله ای – ذوزنقه ای) طرح ، تضادی چشمگیر اما قابل ستایش از خود به نمایش می گذارد .

مترجم : مهندس امیرکاظمی

2017-05-08T02:46:26+00:00

ثبت ديدگاه

*