درباره ما

وبسایت کدسرا که در سال 1395 راه اندازی شد، عملا تلاش دارد به لحاظ فنی و فکری، یک بستر پاسخگو به غالب نیازهای جامعه معماری ایران ارائه دهد، امکان بارگذاری پروژه های حرفه ای و دانشجویی با کمترین محدودیتی، اطلاع رسانی در زمینه برگزاری مسابقات و کارگاه های اموزشی و درسْگفتارها و همچنین ارائه محتوای تئوریک انتقادی نسبت به معماری و شهرسازی به مثابه یک دیسیپلین، از اهداف کلان ولی کوتاه مدت و غالبا تکنیکی کدسرا بوده اند.

قوانین

ضمن تشکر از انتخاب فروشگاه معماری کَدسرا، از آنجا که استفاده از این سایت به هر شکل به معنای قبول شرایط مندرج در بخش قوانین استفاده از سایت است، لطفاً آن را به دقت مطالعه فرمایید. توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های کدسرا منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. خواهشمندیم قبل از استفاده از مطالب و پروژه های سایت برگه قوانین را مطالعه فرمایید.  

طراحی مدرن ساختمان چند منظوره مرکز خرید بهار سنتر در کرج

خانه » معماری ایرانی » طراحی مدرن ساختمان چند منظوره مرکز خرید بهار سنتر در کرج

طراحی مدرن ساختمان چند منظوره مرکز خرید بهار سنتر در کرج

این مرکز خرید یک ساختمان چند منظوره است که بر روی تپه‌های عظیمیه و مشرف بر منظره شهر کرج و رشته کوه‌های البرز واقع شده که در ابتدای جاده زیبای تهران چالوس قرار دارد. طراحی مدرن ساختمان این مجتمع با داشتن چهار سطح پارکینگ زیرزمینی، 4000 مترمربع فضای تجاری و هشت سطح طبقات مسکونی، به یک ساختمان چند منظوره بوتیک مانند تبدیل شده که سلیقه مشکل پسندان و افرادی که به دنبال طراحی مدرن و زندگی لوکس هستند را برآورده می سازد.

طراحی مدرن ساختمان چند منظوره مرکز خرید بهار سنتر در کرج

فضاهای تجاری و مغازه‌ها
در طراحی مدرن ساختمان سه سطح اول مجتمع بهار شامل سه طبقه واحدهای تجاری لوکس است که بوتیک‌ها و فروشگاه‌های برندها و مارک‌های معتبر در زمره‌ی این واحدها است.

شیب طبیعی زمین موجب شده که هر یک از سطوح تجاری، ورودی مجزایی داشته باشد و همین امر باعث شده که تمامی واحدها در هر سه طبقه از قابلیت دسترسی یکسانی برخوردار شوند. ورودی اصلی از طبقه تجاری دوم شروع می شود و مشتریان به هنگام ورود به داخل مجتمع با فضای مجلل و گرم صمیمانه‌ی بوتیکی این مرکز خرید مواجه می شوند. یک آسانسور شیشه‌ای با ویو و منظره‌ی شیشه‌ای در سه طبقه‌ی تجاری این مجتمع در تردد است که به موازات آن و در داخل فضایی که آسانسور بالا و پایین می کند، نورپردازی و آب‌نما در آن کار شده و همین خلاقیت، اولین حس از این فضای تجاری را در ذهن مشتری به جای می گذارد.

فضاهای مسکونی
واحدهای مسکونی مجتمع بهار به گونه‌ای طراحی شده که منظره پانوراماییِ رو به شهر و رشته کوه‌های زیبای البرز در هر یک از این واحدها به حداکثر برسد. آرایش واحدها بر روری یک خط منحنی بوده تا در مقابل شکل هندسی زمین پروژه و مجاورت با میدان بهارستان پاسخگو باشد. لبه پلکانی هر یک از واحدها، نورگیری جنوبی هر یک از سوئیت‌ها و حس قرارگیری در گوشه‌ای با دو نمای اصلی را تضمین می کند.

سالن ورودی و امکانات رفاهی
ساکنین ساختمان به آخرین تسهیلات و امکانات رفاهی در سطح جهانی دسترسی خواهند داشت و همین امر برای ساکنین حس منحصر به فرد بودن را به دست می دهد. فضای امکانات رفاهی و تفریحی شامل سالن سینما، بیلیارد، سالن پذیرایی و مهمانی، بدنسازی، سونا، یوگا، پیلاتیس و اسپینینگ (از ورزش‌های آمادگی جسمانی مانند ایروبیک) است که در کنار حیاط بیرونی محصور و دنجی برای فعالیت‌های فضای آزاد واقع شده و از طریق هماهنگی با مدیریت ساختمان می توان برای مراسم خاص این فضا را اجاره و رزرو نمود. یک ورودی مجزا به سالن با حضور 24 ساعته نگهبانی و تجهیزات الکترونیکی سیستم مدیریت ساختمان (BMS) موجب فراهم کردن امنیت ساختمان و آسانسورها شده و مستقل بودن امور تجاری در طبقات پایین از ماهیت مسکونی طبقات فوقانی را تضمین می کند.

رستوران و کافی شاپ
مشتریان از طریق طبقه سوم تجاری می توانند به کافی شاپ و لژ خانوادگی واقع در طبقه‌ی بالاتر دسترسی داشته باشند و این بخش در یکی از بالاترین نقاط کرج قرار دارد و دارای 180 درجه ویوی پانورامایی به سمت شهر و افق آن است. پنجره‌های بزرگ کاملا شیشه‌ای کافی شاپ در تابستان به طرف بیرون باز شده و کل فضای کافی شاپ را به یک پاسیوی سرپوشیده تبدیل می کند.

پارکینگ
پنج سطح پارکینگ زیرزمینی در اختیار کل مجتمع بوده که دو سطح اول آن برای استفاده تجاری و سه سطح پایینی برای ساکنین بخش مسکونی در نظر گرفته شده است. یک درب الکترونیکی که در حد فاصل بین این دو سطح قرار داده شده، استقلال حریم خصوصی ساکنین ساختمان را در مقابل مشتریان بخش تجاری تضمین می کند.

مکان: کرج، عظیمیه
تیم معمار: استودیو معماری جا، افشین فرزین
سال: 1393
کاربری: مسکونی، تجاری

طراحی مدرن ساختمان چند منظوره مرکز خرید بهار سنتر در کرج

2017-05-08T09:01:20+00:00

ثبت ديدگاه

*