درباره ما

وبسایت کدسرا که در سال 1395 راه اندازی شد، عملا تلاش دارد به لحاظ فنی و فکری، یک بستر پاسخگو به غالب نیازهای جامعه معماری ایران ارائه دهد، امکان بارگذاری پروژه های حرفه ای و دانشجویی با کمترین محدودیتی، اطلاع رسانی در زمینه برگزاری مسابقات و کارگاه های اموزشی و درسْگفتارها و همچنین ارائه محتوای تئوریک انتقادی نسبت به معماری و شهرسازی به مثابه یک دیسیپلین، از اهداف کلان ولی کوتاه مدت و غالبا تکنیکی کدسرا بوده اند.

قوانین

ضمن تشکر از انتخاب فروشگاه معماری کَدسرا، از آنجا که استفاده از این سایت به هر شکل به معنای قبول شرایط مندرج در بخش قوانین استفاده از سایت است، لطفاً آن را به دقت مطالعه فرمایید. توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های کدسرا منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. خواهشمندیم قبل از استفاده از مطالب و پروژه های سایت برگه قوانین را مطالعه فرمایید.  

طراحی مدرن سالن نمایش صدفی شکل

خانه » سالن نمایش » طراحی مدرن سالن نمایش صدفی شکل

طراحی مدرن سالن نمایش صدفی شکل

پروژه‌ی طراحی مدرن سالن نمایش صدفی شکل توسط دفترطراحیspan ارائه شد که یکی از خلاقانه ترین و مفهومی ترین طرح‌های پیشنهادی برای سالن ها و تماشاخانه های جدید در شهر پوسان کره جنوبی است .  به طورخلاصه برای طراحی یک مکان فرهنگی جدید گسترش دانش هنرهای اجرایی و ایجاد یک محیط و فضای شهری جدید برای ارزشمند و مرتبط کردن فرهنگ ها مورد نیاز است .
طرح پیشنهادی مروارید صدف ، تصویر یک هماهنگی و تضاد دوگانه ای از سهم اصالت داشتن و تکنولوژی نوآورانه است.

به نظر می رسد که طرح و پژوهش تیم طراحی ، نمونه های افراطی از سالن ها و تماشاخانه ها و ساختمان های دوره و سبک باروک (BAROGUE) است.
عناصر این دوره (BAROGUE) باعث انعکاس هزینه ی زیاد خرج شده در فضای داخلی طرح شده است که هربازدیدکننده ای که به لابی طرح مروارید وارد می شود متوجه موضوع پرخرج بودن طرح میشود.

رنگ پالت ها منعکس کننده ی ایده ی سبک دوره ی ROMANTI است و نمای طلایی به نمایندگی از اتصال جدایی ناپذیر این سالن نمایش پیشنهادی ، با فضای داخلی تماشاخانه های سنتی دوران مربوط به قرن 19 میلادی است.

طراحی مدرن سالن نمایش صدفی شکل

احساس خاصی از دیدن رنگ طلایی و همچنین چرخش های طرح در فضا به بیننده منتقل می شود که شبیه به حس برچیده شدن از زمین است.

طرح مروارید یکی از نمونه های فراوان از طراحی و معماری مدرن و جدید است.

در طرح مذکور استفاده از نسبت طلایی و خطوط مستقیم کوتاه کاملا مشهود است که الویت استفاده از سبک کلاسیک با ترکیب اصیل و با نشاطی و همچنین منحنی های مختلف و سطوح صیقلی بیضی شکل جایگزین شده است.

کمپانی SPAN یک تفکر جدید از نوعی زیبایی شناسی دارد که شامل مرتبط کردن و اتصال میان حفاظت از روکش ها و عناصر برنامه ریزی شده با استفاده از سبک آینده نگرانه ی (فوتوریسم) می شود.

عناصر برنامه ریزی شده ، مدل سازی پارامتری و مشتقات معین شده برای فضایی خصوصی ، گردش و انتقالی از طریق عناصر بیضوی شکل را نیاز داشت.

هر تماشاگر و بیننده ای گردش ها و جریانات طرح را از جهات بصری و فیزیکی به دلیل اجرای طرح انحنا ها و قوس های ظریف پل مانند ساختاری ، برانگیخته و مهیج می شود .
این ساختمان پلی بین جزیره ی PEARL و بخش وسیعی ازخشکی زمین می شود.

معماران برای تبدیل کردن این طراحی مدرن سالن نمایش به طرحی ارگانیک و فضایی ایده آل برای بازدیدکنندگان ، پیشنهاد اضافه کردن مغازه های خواروبار فروشی و رستوران ها را ارائه کردند.

نقطه ی عطف و عنصر اصلی طراحی پروژه ی مروارید استفاده از رنگ سفید در خارج و رنگ طلایی خیره کننده ای در فضایی داخلی پروژه است.

در این طراحی مدرن سالن نمایش از ساختار ساختمان ( Musikvereinsaal) در وین و هم چنین از نظریه ی گراف اویلری استفاده شده است.
با این تئوری مشخص می شود که چگونه یک راس با عبور تنها یک بار از همه ی یال ها به خود آن راس برسیم.

این تیم طراحی هم چنین ایده هایی را از گوش دادن به ساخته های موسیقی Philip Glass وگروه راک Sonic Youth و هم چنین مطالعه ی فلسفه در عصر شبیه سازی گرفته اند و استفاده کرده اند.

آن ها با نگاه به طرح های طراح لباس هلندی به نام designer Iris van Herpen و استفاده از تکنولوژی چاپ D3 برای طرح های لباس او موفق به ایجاد همکاری با هم شدند.

مترجم : مهندس امیرکاظمی

2017-04-25T02:28:34+00:00

ثبت ديدگاه