درباره ما

وبسایت کدسرا که در سال 1395 راه اندازی شد، عملا تلاش دارد به لحاظ فنی و فکری، یک بستر پاسخگو به غالب نیازهای جامعه معماری ایران ارائه دهد، امکان بارگذاری پروژه های حرفه ای و دانشجویی با کمترین محدودیتی، اطلاع رسانی در زمینه برگزاری مسابقات و کارگاه های اموزشی و درسْگفتارها و همچنین ارائه محتوای تئوریک انتقادی نسبت به معماری و شهرسازی به مثابه یک دیسیپلین، از اهداف کلان ولی کوتاه مدت و غالبا تکنیکی کدسرا بوده اند.

قوانین

ضمن تشکر از انتخاب فروشگاه معماری کَدسرا، از آنجا که استفاده از این سایت به هر شکل به معنای قبول شرایط مندرج در بخش قوانین استفاده از سایت است، لطفاً آن را به دقت مطالعه فرمایید. توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های کدسرا منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. خواهشمندیم قبل از استفاده از مطالب و پروژه های سایت برگه قوانین را مطالعه فرمایید.  

طراحی معماری سالن نمایش Aleppo در سوریه

خانه » سالن نمایش » طراحی معماری سالن نمایش Aleppo در سوریه

طراحی معماری سالن نمایش Aleppo در سوریه

طراحی معماری سالن نمایش Aleppo در شهر aleppo بعنوان سومین شهر بزرگ سوریه واقع شده است که تحت تاثیرمدیترانه ، شرق میانه و فرهنگ اروپا است.
زیربناهای این طرح حدود 2 هکتار می باشد که بین مسجدی بزرگ و میدان مرکزی شهرستان است که به این دلیل در ساخت و ساز قدری محدود است به حدی که حدود45% ازاطرف محدود شده است.
به همین دلیل معماران طراحی معماری طرح اولیه ای مبنی بر شکل جعبه ی مستطیل شکلی جمع وجور ارائه دادند.  طرح ارائه شده شامل ساختاری مربعی با سیلندرهای استوانه ای حذف شده و توخالی همراه با قوس ها و گنبدهای نمای بیرونی است. راه ورودی از طریق یک رواق و ایوان بزرگ در فضای باز است.

طراحی معماری سالن نمایش Aleppo در سوریه

معماران و طراحان برای این پروژه از تاریخچه‌ی شهر حلب سوریه و همچنین طرح برگ درخت پسته و نمایی از یک پارچه ی توری که گویا سطح مکعب مستطیل را پوشانده است الهام گرفته اند.
ایده ی گذرگاه های این سالن نمایش از سبک روشن و شفاف مربوط به پارچه های سوراخ دار گرفته شده است.

کتابخانه ای دربخش بالایی سالن نمایش و سالن کنفرانس وجود دارد که توسط بخش طراحی فنی ، مخفی شده و پنهان شده است.  در داخل سالن نمایش همه چیز به سبک کلاسیک می باشد که همراه دکه های چوبی و قفسه ها و غرفه ها و بالکن های چند طبقه و چند سطحی است.

به طور کلی طراحی سالن که مخاطبین در آن قرار می گیرند به عوامل متفاوتی چون نوع تئاتر و نمایش نوع صحنه و به طور کلی بستگی به شیوه ی طراحی دارد. یکی دیگر از عناصری که در فرم و طراحی این فضا موثر است تعداد صندلی هاست.
تیغه ها وستون هایی که شبیه به ورقه های طلاست وجود دارد و در مرکز سالن هم لوستر بسیار بزرگی به چشم می خورد.

مترجم : مهندس امیرکاظمی

2017-05-08T09:18:18+00:00

ثبت ديدگاه

*