درباره ما

وبسایت کدسرا که در سال 1395 راه اندازی شد، عملا تلاش دارد به لحاظ فنی و فکری، یک بستر پاسخگو به غالب نیازهای جامعه معماری ایران ارائه دهد، امکان بارگذاری پروژه های حرفه ای و دانشجویی با کمترین محدودیتی، اطلاع رسانی در زمینه برگزاری مسابقات و کارگاه های اموزشی و درسْگفتارها و همچنین ارائه محتوای تئوریک انتقادی نسبت به معماری و شهرسازی به مثابه یک دیسیپلین، از اهداف کلان ولی کوتاه مدت و غالبا تکنیکی کدسرا بوده اند.

قوانین

ضمن تشکر از انتخاب فروشگاه معماری کَدسرا، از آنجا که استفاده از این سایت به هر شکل به معنای قبول شرایط مندرج در بخش قوانین استفاده از سایت است، لطفاً آن را به دقت مطالعه فرمایید. توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های کدسرا منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. خواهشمندیم قبل از استفاده از مطالب و پروژه های سایت برگه قوانین را مطالعه فرمایید.  

طراحی پل حلقه‌ای بصورت نماد المپیک در چین

خانه » پل » طراحی پل حلقه‌ای بصورت نماد المپیک در چین

طراحی پل حلقه‌ای بصورت نماد المپیک در چین

پل درهم تنیده سان شان در چین در حالی برای میزبانی بازی های المپیک ۲۰۲۲ در حال آماده سازی است که این سازه خارق العاده – پل درهم تنیده پندا – دهانه رودخانه مواج دره شمالی گیو را برای متصل کردن مرکز شهر پر جمعیت پکن به ژاگجیاکو طراحی شده و قرار است در بازی های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ افتتاح شود. برای دیدن تصاویر بیشتری از طراحی پل حلقه‌ای با کدسرا همراه باشید.
پل درهم تنیده سان شان از قوس های در هم تنیده و مارپیچی طراحی شده است تا شکل کلی آن به هنگام افتتاح تحت تاثیر نماد المپیک زمستانی ۲۰۲۲ چین باشد.
آروپ مهندس طراح پل درهم تنیده سان شان معتقد است :
طراحی پل حلقه‌ای به نحوی عملکرد ساختار های بلند و باریکی را به نمایش می گذارد که برای حفظ تعادل پل از یکدیگر پشتیبانی می کنند و عرشه آن نیز توسط رشته کابل هایی فولادی با مقاومت بالا به قوس ها متصل شده و هر کدام از این قوس ها از ۵ لوله ی فولادی تشکیل شده اند که توسط صفحاتی محکم به هم متصل می شوند.

طراحی پل حلقه‌ای بصورت نماد المپیک

البته فراموش نشود که برنامه ریزی برای ساخت طراحی پل حلقه‌ای درهم تنیده سان شان به گونه ای است که چینی ها بتوانند در بازی های المپیک پکن سال ۲۰۲۲ از آن بهره برداری کنند.
این پل که راه اصلی ورود به شهر پکن به هنگام برگزاری مسابقات المپیک ۲۰۲۲ است، بر مبناب نمادی پویا از منظره کوهستانی آن منطقه طراحی شد تا در کنار آن فرایند ساخت مجموعه تفریحی بزرگی نیز برای تفریح و سرگرمی شهروندان بنا شود تا این پروژه نیز در کنار سایر فعالیت های عمران شهر پکن، فرایند توسعه و یکپارچه سازی جامعه بزرگ این شهر تجاری را تکمیل کند و این پل هم به نوبه خود بتواند یک لینک عمومی برای ایجاد یک بافتی جدید و مدرن شهری در این منطقه به شهر پکن را مهیا نماید.

2017-04-25T03:07:37+00:00

ثبت ديدگاه

*