درباره ما

وبسایت کدسرا که در سال 1395 راه اندازی شد، عملا تلاش دارد به لحاظ فنی و فکری، یک بستر پاسخگو به غالب نیازهای جامعه معماری ایران ارائه دهد، امکان بارگذاری پروژه های حرفه ای و دانشجویی با کمترین محدودیتی، اطلاع رسانی در زمینه برگزاری مسابقات و کارگاه های اموزشی و درسْگفتارها و همچنین ارائه محتوای تئوریک انتقادی نسبت به معماری و شهرسازی به مثابه یک دیسیپلین، از اهداف کلان ولی کوتاه مدت و غالبا تکنیکی کدسرا بوده اند.

قوانین

ضمن تشکر از انتخاب فروشگاه معماری کَدسرا، از آنجا که استفاده از این سایت به هر شکل به معنای قبول شرایط مندرج در بخش قوانین استفاده از سایت است، لطفاً آن را به دقت مطالعه فرمایید. توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های کدسرا منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. خواهشمندیم قبل از استفاده از مطالب و پروژه های سایت برگه قوانین را مطالعه فرمایید.  

طرح منتشر شده‌ی سالن نمایش هاربین شهر پوسان توسط کمپانی MAD

خانه » سالن نمایش » طرح منتشر شده‌ی سالن نمایش هاربین شهر پوسان توسط کمپانی MAD

طرح منتشر شده‌ی سالن نمایش هاربین شهر پوسان توسط کمپانی MAD

زمانی که از ساختن ساختمانی با چهره ای قابل توجه و منحصر به فرد برای مخاطبان عمومی حرفی به میان می آید ، در میان جامعه‌ی معماری ، نام کمپانی طراحی MAD با اختلاف کمی از برخی کمپانی های دیگر در صدر جدول پیشنهادی دیده می شود . طرح منتشر شده‌ی سالن

اساس طراحی این شرکت چینی همواره ، نگه داشتن زبان حرکت سیالات به شکلی بی عیب و نقص است که با ایجاد فرم های پویا و ترکیب خطوطی صاف و صیقلی با منحنی هایی ملایم ، به این مهم دست می یابد و میتواند ظاهری زیبا و روان را خلق کند .

طرح منتشر شده‌ی سالن نمایش هاربین شهر پوسان توسط کمپانی MAD

در اینجا موضوع مورد بحث ، طرح منتشر شده‌ی سالن نمایش به نام HARBIN است که در فضای داخلی آن ، از منحنی هایی گسترده با ساختاری مهیج استفاده شده است .

در فرم دهی ساختمان از فرهنگ غنی جزیره‌ی HARBIN الهام گرفته شده است. طرح منتشر شده‌ی سالن نمایش HARBIN ، با توجه به عناصر طبیعی محل طرح ، انتخاب شده و به گونه ای می باشد که پاسخگوی آب و هوای بسیار سرد شمال شهرستان پوسان است.

به همین دلیل باید قبل از طراحی ، موقعیت محل طرح از نظر شرایط آب و هوا ، وجود عناصر طبیعی و بکر و دست نخورده بودن آن را در نظر گرفت.

MA YANSONG موسس اصلی کمپانی MAD افزود :
تصور ما بر این است که سالن نمایش HARBIN در آینده نیز مانند یک قطب فرهنگی ، محلی برای برگزاری اجراهای عظیم و با شکوه باشد .
همچنین به عنوان فضای عمومی چشمگیری استفاده شود که تجسمی از ادغام تفکر انسانی ، آمیخته با هنر و هویت شهری را به ارمغان آورد .

این موضوع در حالی اهمیت پیدا می کند که تمام ویژگی های ذکر شده با طبیعت محیط اصلی ترکیب شده باشد .

این ساختمان در زمینی به وسعت 850000 (فوت مربع) قرار دارد و با طرحی شبیه به شکل سه گلبرگ ایجاد شده است .

طرح منتشر شده‌ی سالن نمایش

یکی از این بخش های سه گانه ، به منظور سالن نمایش تئاتر اصلی مورد استفاده قرار می گیرد که گنجایش 1600 بازدیدکننده را دارد ، بخش دیگر به عنوان میدان عمومی وسیعی با گنجایش 400 مخاطب در نظر گرفته شده است .

نمای منحنی شکل فضای بیرونی طرح ، از پنل هایی با جنس آلومینیوم و رنگی سفید تشکیل شده و گویا این منحنی های موجی شکل ، حکم آینه را برای چشم انداز مرداب های اطراف ساختمان بازی می کنند .

فضای مجسمه ای صاف و صیقل خورده خارجی ، از کیفیت بی نظیری برخوردار بوده و با پوشش فضای داخلی نیز ارتباط دارد و به نوعی دنباله ای از آن است .

ورودی در نظر گرفته شده برای لابی بسیار بزرگ بوده و هم چنین ویژگی های مانند ترکیب شیشه و چوب به چشم می آیند و اگر به سقف ساختمان توجه بیشتری کنیم ساختار مشکبی آن که در زیر ساختاری شیشه ای قرار گرفته است کاملا مشهود می باشد .

صحنه ی اصلی این طرح منتشر شده‌ی سالن نمایش توسط دیوار های چوبی بزرگی و همچنین صندلی های تئاتر محصور شده است که جنس این نماها از چوب نوعی درخت به نام MANCHURIAN ASH می باشد که بسیار ماهرانه حجاری شده اند .
بالکن ها و راه پله های اطراف ساختمان نیز با همین ساختار پوشیده شده اند .

کمپانی MAD این طرح را این گونه توصیف می کند :
( گویی با کنده ای چوبی مواجه شدیم که از فرسایشی تدریجی به دور است )
دومین سالن نمایش این پروژه نیز کوچک تر از سالن اصلی می باشد که اتصال بین صحنه ی اجرای اصلی با محیط خارجی را توسط پنجره ای بزرگ امکان پذیر می سازد.

اطلاعات پروژه طرح منتشر شده‌ی سالن نمایش :

نام طراح : کمپانی MAD
مدیران کمپانی : Ma Yansong, Dang Qun, Yosuke Hayano
سال اجرای طرح : 2015

مترجم : مهندس امیر کاظمی

2017-05-08T09:17:50+00:00

ثبت ديدگاه