درباره ما

وبسایت کدسرا که در سال 1395 راه اندازی شد، عملا تلاش دارد به لحاظ فنی و فکری، یک بستر پاسخگو به غالب نیازهای جامعه معماری ایران ارائه دهد، امکان بارگذاری پروژه های حرفه ای و دانشجویی با کمترین محدودیتی، اطلاع رسانی در زمینه برگزاری مسابقات و کارگاه های اموزشی و درسْگفتارها و همچنین ارائه محتوای تئوریک انتقادی نسبت به معماری و شهرسازی به مثابه یک دیسیپلین، از اهداف کلان ولی کوتاه مدت و غالبا تکنیکی کدسرا بوده اند.

قوانین

ضمن تشکر از انتخاب فروشگاه معماری کَدسرا، از آنجا که استفاده از این سایت به هر شکل به معنای قبول شرایط مندرج در بخش قوانین استفاده از سایت است، لطفاً آن را به دقت مطالعه فرمایید. توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های کدسرا منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. خواهشمندیم قبل از استفاده از مطالب و پروژه های سایت برگه قوانین را مطالعه فرمایید.  

فرودگاه طراحی شده توسط استدیوی UN

خانه » فرودگاه » فرودگاه طراحی شده توسط استدیوی UN

فرودگاه طراحی شده توسط استدیوی UN

طراحان این فرودگاه طراحی شده ویژگی خاصی برای تفسیر و تغییر مجدد طرح هایشان برای بارهاوبارها را دارند مانند همان عنصری که به منظورتعریف یک طراحی در راه های بی نهایتی استفاده می شود.
مرکز خدمات مسافرتی tampere توسط طراحان cobeوlunden ساخته شده است که خیلی زیاد به کار طراحی آقای frank lioyd wright درساختمان و پروژه ی john son wax شباهت دارد و آن را یاداوری می کند اما با رویکردی بسیار مدرن و رو به جلو است.
مسابقاتی که توسط شهرستان tampere شروع شد به نوعی به سرویس حمل ونقل و باربری ختم شد که شامل ترمینال اتوبوس و هم چنین یک ایستگاه راه آهن می باشد . اما فضاهایی جدید هم برای عابران پیاده و دوچرخه سواران و رانندگان جاده ای موجود است.
معماران چشم اندازی وسیع برای طرح اتصال مجدد tampere به عنوان یک مرکز حمل ونقل چند وجهی در قلب شهرستان دارند که به عنوان طرح توسعه ای برای به هم پیوستن میانه ی شهرستان به مرکز آن است.
با معرفی یک ساختار متنوع شهری که از گسترش شرق به غرب توسط راه آهن است باعث پروژه ای محکم ونیرومند برای متحد کردن دو طرف مرکز شهرستان tampere باهم گیرشده است.
نه تنها از آغاز قرن21 برای ساختن ساختمان ها از زیبا شناسی های سنتی استفاده می شود بلکه این موضوع عملکردی قردادی ومطابق رسوم است.
یکی از ویژگی های جذابی که ساختار طرح ارائه می دهد میدان عمومی است که از بالای خطوط راه آهن عبورمی کند.
درحالیکه این موضوع را خود تیم طراحی به نام (اتاق نشیمنی شهری) می خوانند.

فرودگاه طراحی شده توسط استدیوی UN

مکان دسترسی به ایستگاه فرودگاه طراحی شده در مرکز فضای زیرساختی قرار می گیرد که عبارت است از دایره هایی توخالی و مکان هایی زیرآن که با سقف های مربعی روشن می باشد.
در حدود120000 مترمربع میدان وجود دارد که علاوه بر خود ساختمان ویژگی هایی گوناگونی مثل سینما.مغازه ها.خانه ها. فضاهای اداری وپارک ها وجود دارد.

مترجم : مهندس امیرکاظمی

2017-04-25T02:31:20+00:00

ثبت ديدگاه

*