درباره ما

وبسایت کدسرا که در سال 1395 راه اندازی شد، عملا تلاش دارد به لحاظ فنی و فکری، یک بستر پاسخگو به غالب نیازهای جامعه معماری ایران ارائه دهد، امکان بارگذاری پروژه های حرفه ای و دانشجویی با کمترین محدودیتی، اطلاع رسانی در زمینه برگزاری مسابقات و کارگاه های اموزشی و درسْگفتارها و همچنین ارائه محتوای تئوریک انتقادی نسبت به معماری و شهرسازی به مثابه یک دیسیپلین، از اهداف کلان ولی کوتاه مدت و غالبا تکنیکی کدسرا بوده اند.

قوانین

ضمن تشکر از انتخاب فروشگاه معماری کَدسرا، از آنجا که استفاده از این سایت به هر شکل به معنای قبول شرایط مندرج در بخش قوانین استفاده از سایت است، لطفاً آن را به دقت مطالعه فرمایید. توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های کدسرا منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. خواهشمندیم قبل از استفاده از مطالب و پروژه های سایت برگه قوانین را مطالعه فرمایید.  

مجتمع مسکونی فروردین در مازندران با بالکن‌های وسیع و دلباز و چشم‌اندازی زیبا

خانه » ساختمان مسکونی » مجتمع مسکونی فروردین در مازندران با بالکن‌های وسیع و دلباز و چشم‌اندازی زیبا

مجتمع مسکونی فروردین در مازندران با بالکن‌های وسیع و دلباز و چشم‌اندازی زیبا

مجتمع مسکونی فروردین که در یکی از شهرهای ساحلی شمال ایران در حال احداث است شامل ۳۷ واحد مسکونی و همچنین فضاهای تفریحی و رفاهی از جمله استخر سرپوشیده و سالن بدنسازی است.

هدف از طراحی این مجتمع ایجاد ساختمانی با کیفیت برون شهری است که از هرگونه حال و هوای متراکم و خفه بودن آپارتمان های درون شهری به دور است. بنابراین، این مجتمع در چهار بلوک ساخته می شود و یک حیاط مرکزی در وسط این بلوک ها قرار می گیرد؛ بالکن های وسیع و دلباز نیز، چشم اندازی زیبا از دریا به دست می دهد.

فضاهای رفت و آمد مثل راه پله ها بزرگ و جادار بوده و به صورت شمالی-جنوبی طراحی شده اند، با این هدف که در روزهای گرم و مرطوب (شرجی) تابستان از این طریق تهویه طبیعی هوای داخل بلوک ها انجام پذیرد.

مجتمع مسکونی فروردین در مازندران

مجتمع مسکونی فروردین در مازندران

Farvardin Condominium
Mazandaran, Iran
۲۰۰۶

Situated in a coastal city in north of Iran, this condominium accommodates 37 residential units and amenity spaces such as indoor swimming pool and gym.

The objective is to create a building with suburban quality as oppose to a dense urban block. Therefore, the building is designed in four blocks with a central courtyard in order to provide sea view via wide open balconies for most of the units. Circulation spaces such as corridors and stairs are considered open and oriented toward north south so as to take advantage of natural cross ventilation during hot and humid summers.

Credits

Client: Abadgostar-e-Mehregan Co.
Design Architect:
Mehdi Marzyari, Maryam Alavi
Structural Engineer: Kamran Edraki
Services Engineer:
Ali Ghanizadeh, Ali Piltan
Project & Construction Manager:
Harirchi & Associates Architects
Gross Floor Area: 7’۵۰۰ m2
Site Area: 4’۰۰۰
Status: Under Construction

مکان: مازندران
معماران ارشد: مهدی مرزیاری، مریم علوی
مهندس سازه: کامران ادراکی
مهندس خدمات: علی قانی زاده، علی پیلتان
مدیر پروژه و اجرا: دفتر معماری حریرچی و همکاران
زیربنا: ۷٫۵۰۰ مترمربع
مساحت زمین: ۴٫۰۰۰ مترمربع
کارفرما: شرکت آبادگستر مهرگان
سال: ۱۳۸۵

2017-05-27T23:11:22+00:00

ثبت ديدگاه

*