درباره ما

وبسایت کدسرا که در سال 1395 راه اندازی شد، عملا تلاش دارد به لحاظ فنی و فکری، یک بستر پاسخگو به غالب نیازهای جامعه معماری ایران ارائه دهد، امکان بارگذاری پروژه های حرفه ای و دانشجویی با کمترین محدودیتی، اطلاع رسانی در زمینه برگزاری مسابقات و کارگاه های اموزشی و درسْگفتارها و همچنین ارائه محتوای تئوریک انتقادی نسبت به معماری و شهرسازی به مثابه یک دیسیپلین، از اهداف کلان ولی کوتاه مدت و غالبا تکنیکی کدسرا بوده اند.

قوانین

ضمن تشکر از انتخاب فروشگاه معماری کَدسرا، از آنجا که استفاده از این سایت به هر شکل به معنای قبول شرایط مندرج در بخش قوانین استفاده از سایت است، لطفاً آن را به دقت مطالعه فرمایید. توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های کدسرا منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. خواهشمندیم قبل از استفاده از مطالب و پروژه های سایت برگه قوانین را مطالعه فرمایید.  

معرفی پروژه فرهنگی، مسکونی و تجاری آمیخته با طبیعت

خانه » ساختمان مسکونی » معرفی پروژه فرهنگی، مسکونی و تجاری آمیخته با طبیعت

معرفی پروژه فرهنگی، مسکونی و تجاری آمیخته با طبیعت

شرکت معماری Goettsch Partners (واقع در شیکاگو) و استودیوی هنگ کنگی Lead 8 دست به دست هم داده و برنده رقابت طراحی TODTOWN شده اند. معرفی پروژه با کاربردی چندمنظوره و با مساحت زیربنای 264 هزار متر مربع در شانگهای. این پروژه «مقیاس بزرگ» که توسط Financial Street Holding Co. Ltd ساخته می شود دو تکه زمین واقع در شمال ایستگاه راه آهن شانگهای در منطقه مین هانگ این شهر را دربرمی گیرد. چشمگیرترین ویژگی در معرفی پروژه این طرح استفاده از فضای سبز در آن است که دارای سقف های سبز با مینی پارک های خرم و شاداب می باشد و فضای سبزی را که بسیار مورد نیاز شانگهای می باشد در قالب «دوستدار عابرپیاده» به شهر اضافه می کند.
پروژه چند منظوره TODTOWN که قرار است به عنوان یک قطب فرهنگی، مسکونی و تجاری فعالیت کند بالای متروی اصلی و نقاط حمل و نقل ریلی واقع خواهد شد. بازار 130 هزار مترمربعی قلب پروژه را شکل داده و مجموعه ای از فضاهای سبز مشاع، از جمله تراسِ پارک آنرا تکمیل می کند. TODTOWN همچنین داری 146 هزار متر مربع فضای اداری، 54 هزار مترمربع فروشگاه،67 هزارمترمربع فضای آپارتمان نشینی، 5 هزار مترمربع برای فضای فرهنگی و 15 هزار مترمربع پودیومِ فروشگاهی خواهد بود.

معرفی پروژه فرهنگی، مسکونی و تجاری آمیخته با طبیعت

از کانون های اصلی این طرح، زیرساختِ «دوستدار عابرپیاده» آن می باشد. مسیرهای اختصاصی عابرانِ پیاده دسترسی های چندگانه را به سیستم حمل و نقل عمومی، زمین های مجاور و ساختمان های همسایه در اختیار افراد حاضر در مجموعه قرار می دهد. به گفته دیوید بوفونگ، موسس همکار و مدیرعامل Lead 8 “فایننشال استریت شانگهای محیط شهری پایداری را خلق می کند که فضاهای فشرده و مناسب رفت و آمد عابران را حول محور سایت چند منظوره در نزدیکی ایستگاه راه آهن شانگهای شامل می شود.”

2017-05-08T02:36:09+00:00

ثبت ديدگاه

*