درباره ما

وبسایت کدسرا که در سال 1395 راه اندازی شد، عملا تلاش دارد به لحاظ فنی و فکری، یک بستر پاسخگو به غالب نیازهای جامعه معماری ایران ارائه دهد، امکان بارگذاری پروژه های حرفه ای و دانشجویی با کمترین محدودیتی، اطلاع رسانی در زمینه برگزاری مسابقات و کارگاه های اموزشی و درسْگفتارها و همچنین ارائه محتوای تئوریک انتقادی نسبت به معماری و شهرسازی به مثابه یک دیسیپلین، از اهداف کلان ولی کوتاه مدت و غالبا تکنیکی کدسرا بوده اند.

قوانین

ضمن تشکر از انتخاب فروشگاه معماری کَدسرا، از آنجا که استفاده از این سایت به هر شکل به معنای قبول شرایط مندرج در بخش قوانین استفاده از سایت است، لطفاً آن را به دقت مطالعه فرمایید. توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های کدسرا منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. خواهشمندیم قبل از استفاده از مطالب و پروژه های سایت برگه قوانین را مطالعه فرمایید.  

معماری و طراحی بی‌نظیر تفرجگاهی در استرالیا

خانه » مرکز تفریحی » معماری و طراحی بی‌نظیر تفرجگاهی در استرالیا

معماری و طراحی بی‌نظیر تفرجگاهی در استرالیا

شرکت معماری پیشرو شین تامپسون اقدام به طراحی گردشگاه جدید “سازه های بایرون” در سواحل خلیج بایرون در استرالیا کرده است.
این پروژه که بخاطر معماری و طراحی بی‌نظیر و منحصر به فرد و ویژه بودن قابل احترام و تحسین شناخته می شود، در فضایی به مساحت 50 هکتار با تقریبا دو کیلومتر فاصله از کناره ساحل ساخته شده است. طراحی آن ادای احترام و بزرگداشتی نسبت به چشم انداز محل ساخت این تفرجگاه است که شامل جنگل استوایی به شدت در حال انقراض این منطقه و دریاچه های طبیعی، همچنین برکه ها و حیات وحش متنوع آن می شود.

معماری و طراحی بی‌نظیر تفرجگاهی در استرالیا-www.cadsara.com
در طراحی امکانات مرکزی و سکونتگاه ها (شامل 94 ویلا) گروه معماری شین تامپسون از اشکال طبیعی شکل یافته محلی الهام گرفته است و ملهم از تپه های شن روان، درختان بومی، اقیانوس و دریاچه هاست.
امکانات تفریحی و کنفرانس تحت سه خیمه جداگانه قرار دارند که نمود و نشانه‌ای از جهش و ورود تپه‌های شنی روان به این تفرجگاه است. فرم نشان منحنی این امکانات مرکزی از سازواره های زنده به دست آمده که یکپارچه کننده تفرجگاه است و آن را با شمایل محیط پیرامون مرتبط می کند و ذهن بیننده را به یاد محیط اطراف خود می اندازد.

معماری و طراحی بی‌نظیر تفرجگاه

شمایل رنگی، الگوها، بافت و پرداخت ها از فعالیت های سنتی و روستایی بیرون کشیده شده اند، که ایجاد ارتباط قوی با چشم انداز محیط، فضا و حساسیت های زیست محیطی و فرهنگی منطقه کرده اند.
استخر دریاچه مانند بی نهایتی در سرتاسر تفرجگاه ادامه می یابد، در کنار گودی آتشینی که خورشید در آن تخت خود را گسترده است و با گرمای خود تشویق به آب بازی می کند.

Www.CadSara.Com-Elements-of-Byron-02
معماری و طراحی بی‌نظیر این تفرجگاه الگویی از طراحی پایدار با دست کم ده درصد از رد پای ساختمان درون طراحی آن است. گروه معماری شین تامپسون پیشنهاد استقرار دوباره چشم انداز اصلی dunal و wallum را به منظور به حداقل رساندن الزامات نگهداری و گند زدایی آن داده اند.
رویکرد “اول طبیعت”، با معرفی بیش از 65000 درخت و گیاه جدید بومی و ساختمان های تک طبقه، باعث جلوه نمایی محیط اطراف شده است.
فرم طرح مقرون به صرفه خط راست و مستقیمی که در طراحی استفاده شده، در کنار ساختار متعارف سنتی و صیقل ها، واکنشی به فضای پایگاه و محدودیت های بودجه است.

Www.CadSara.Com-Elements-of-Byron-17-750x400
گروه معماری شین تامپسون آگاهانه حس وحدت و یگانگی و ملجائی بعنوان خلوتگاه لوکس ایجاد کرده است.
این تفرجگاه شمایلی از خصیصه به طور واضح استرالیایی را به ذهن مسافران و جامعه خلیج گسترده بایرون بازتاب می دهد.
معماران: معماران شین تامپسون
مکان: بایرون خلیج نیو سات ویلز 2481 استرالیا
طراح داخلی: روونا، کورن ول از قفس خلاق
سال پروژه: 2016
عکس: براد واگنر کریستوفر فردریک جونز، با حسن نیت “سازه های بایرون”

با مراجعه به سایت مرکز تفریحی بایرون میتوانید سفری مجازی به این مکان زیبا داشته باشید.

معماری و طراحی بی‌نظیر تفرجگاهی در استرالیا-www.cadsara.comمعماری و طراحی بی‌نظیر تفرجگاهی در استرالیا-www.cadsara.com

2017-04-25T04:30:06+00:00

ثبت ديدگاه