درباره ما

وبسایت کدسرا که در سال 1395 راه اندازی شد، عملا تلاش دارد به لحاظ فنی و فکری، یک بستر پاسخگو به غالب نیازهای جامعه معماری ایران ارائه دهد، امکان بارگذاری پروژه های حرفه ای و دانشجویی با کمترین محدودیتی، اطلاع رسانی در زمینه برگزاری مسابقات و کارگاه های اموزشی و درسْگفتارها و همچنین ارائه محتوای تئوریک انتقادی نسبت به معماری و شهرسازی به مثابه یک دیسیپلین، از اهداف کلان ولی کوتاه مدت و غالبا تکنیکی کدسرا بوده اند.

قوانین

ضمن تشکر از انتخاب فروشگاه معماری کَدسرا، از آنجا که استفاده از این سایت به هر شکل به معنای قبول شرایط مندرج در بخش قوانین استفاده از سایت است، لطفاً آن را به دقت مطالعه فرمایید. توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های کدسرا منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. خواهشمندیم قبل از استفاده از مطالب و پروژه های سایت برگه قوانین را مطالعه فرمایید.  

معماری پایانه‌ی مسافربری (ترمینال شهری عظیم)

خانه » پایانه‌ی مسافربری » معماری پایانه‌ی مسافربری (ترمینال شهری عظیم)

معماری پایانه‌ی مسافربری (ترمینال شهری عظیم)

برای پیشنهاد معماری پایانه‌ی مسافربری kinew ,دفتر طراحی شهری , یک طرح جامع از قبیل ساختمان ترمینال مستقیم لبه داری طراحی کرده است . بنابر گزارش دفتر طراحی , پیشنهادی مبنی بر دروازه ی ورودی شهرستان شدن ترمینال شد . این پیشنهاد باعث میشود تا مسافران و ساکنین به طور مساوی از فعالیت های آبی و دریایی تجربه کسب کنند . به همین دلیل زمین و مکان آبی با یکدیگر آمیخته شده اند و کنار یکدیگرند .
یکی دیگر از عناصر مهم پیشنهاد شده طراحی Piazza ( مکانی وسیع که برای نشستن و غذاخوردن با صندلی و میز های متحرک و سالنی برای رویداد هایی از قبیل کنسرت ها و فیلم های سینمایی فضای باز ساخته میشود.) که به عنوان یک فضای عمومی دسترسی به ساختمان های مجاور و مراکز خرید و هتل ها را فراهم می کند .
موزه‌ی دریایی kinew در طرحی جامع در بالای پارکینگ وجود داشته و دسترسی به گالری, فضای نمایشگاه , کافه و سالن نمایش را فراهم می کند.

معماری پایانه‌ی مسافربری

در طرح های فضایی معماری پایانه‌ی مسافربری مشخص است که مسافران میتوانند از طریق بخش زیرین پارکینگ به بخش سرپوشیده ی Piazza که زیر ساختمان اصلی است دسترسی داشته باشند و یا از طریق پله های برقی به سمت سالن ها حرکت کنند .
دوگانگی بین ساحل و دریاچه از طریق طراحی ساختمان هدایت می شود به همین علت طراحی شبیه ستون های فقرات با باور و اعتماد بیشتری برای این دوگانگی اجرا می شود .
نمای فضای شمالی آن کناره های دریایی و ساحل بوده و نمای فضای جنوبی آن زمین می باشد به گونه ای که بخش کناره ی دریا دهانه ی وسیعی داشته اما بخش زمینی کوچک میباشد . این ساختمان با محور طولی با مواد و ساختاری عمیق از شیشه سبکی طبیعی را برای بخش داخلی ترمینال به ارمغان می آورد .
امید است که این معماری پایانه‌ی مسافربری راه متفاوتی برای تجربه‌ی سفری باشد در حالی که نشان دهنده ی فرهنگ غنی kinew نیز می باشد .
مجری طرح : طراحی شده توسط دفتر طراحی شهری

مترجم : مهندس امیرکاظمی

2017-04-25T03:18:26+00:00

ثبت ديدگاه

*