درباره ما

وبسایت کدسرا که در سال 1395 راه اندازی شد، عملا تلاش دارد به لحاظ فنی و فکری، یک بستر پاسخگو به غالب نیازهای جامعه معماری ایران ارائه دهد، امکان بارگذاری پروژه های حرفه ای و دانشجویی با کمترین محدودیتی، اطلاع رسانی در زمینه برگزاری مسابقات و کارگاه های اموزشی و درسْگفتارها و همچنین ارائه محتوای تئوریک انتقادی نسبت به معماری و شهرسازی به مثابه یک دیسیپلین، از اهداف کلان ولی کوتاه مدت و غالبا تکنیکی کدسرا بوده اند.

قوانین

ضمن تشکر از انتخاب فروشگاه معماری کَدسرا، از آنجا که استفاده از این سایت به هر شکل به معنای قبول شرایط مندرج در بخش قوانین استفاده از سایت است، لطفاً آن را به دقت مطالعه فرمایید. توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های کدسرا منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. خواهشمندیم قبل از استفاده از مطالب و پروژه های سایت برگه قوانین را مطالعه فرمایید.  

موزه حمل و نقل هوایی در یشیل‌کوی استانبول

خانه » موزه » موزه حمل و نقل هوایی در یشیل‌کوی استانبول

موزه حمل و نقل هوایی در یشیل‌کوی استانبول

موزه حمل و نقل هوایی و علوم واقع در منطقه Yeşilköy در جنوب غرب استانبول در همان منطقه ای قرار گرفته که فرودگاه بین المللی آتاتورک قرار دارد و در کنار آن موزه حمل و نقل هوایی قدیمی قرار گرفته است. منطقه ای که در آن نمی توان سرحداتی افقی یافت و تنها مرزهایی عمودی در آنجا دیده می شوند. (واضح ترین شان توسط برج کنترل ترافیک هوایی فرودگاه مجاور احاطه شده اند) و محوطه بد چیده شده ای که در تمام جهات گسترش می یابد. هیچ بافت شهری ای که به نظر بیاید قابل ذکر باشد غیر از سازه هایی در حد و اندازه سازه های مکانیکی و یادبود فرودگاه نزدیک به این محل و موزه حمل و نقل هوایی نزدیک بدانجا وجود ندارد.
نه تنها کاربرد موزه بعنوان نمایشگاهی برای هواپیماهاست، بلکه این موزه به عنوان یک موسسه آموزشی برای انجام تحقیقات و سخنرانی ها و سمینارها و محلی برای ملاقات افرادی که علاقه مشابهی به علوم هوانوردی دارند با یکدیگر عمل می کند.

موزه حمل و نقل هوایی در یشیل کوی استانبولبنابراین، موزه جدید حمل و نقل هوایی و علوم، تبدیل شدن به پیوند گم شده میان نهادهای متضاد مسئله آفرین را هدف قرار داده است (فرودگاه مکانیکی مجاور، خود موزه، هواپیما و آثار نمایش داده شده در داخل موزه و بازدیدکننده های انسانی). از این رو سوال درباره نحوه ایجاد ساختار جدیدی که با مقیاس های بزرگ در بیرون و با مقیاس کوچکتر انسانی و هواپیمایی در درون سر و کار دارد، در حالی که در یک گذار آرام، به هر کدام از آنها ارزش و منزلتی جداگانه منظور شود، مطرح شد.

به منظور مورد ملاحظه قرار دادن این سوال در یک فضای بیکران، فرایند طراحی معمولی ( از بالا به پایین و نه پایین به بالا) مناسب نخواهد بود. در عوض، ترکیبی از هر دو روش که ترکیبی از هر دو روش که به طراحی “در میانه” می انجامد باید در نظر گرفته شود.
هر دو از کوچکترین مقیاس شروع، و به جستجو در میان رابطه بین موضوع و هدف می انجامد. موضوع همان بازدید کننده انسانی، و جسم بودن همان مصنوع ها اعم از مدل مینیاتوری از هواپیما تا به اندازه هواپیماهای سایز بزرگ مخصوص حمل و نقل هستند. همچنین در همان زمان برنامه ریزی کارشناسانه پایگاه، با در نظر گرفتن ارتباط تاریخی برج مراقبت و آشیانه های موجود (که تاریخ را به روز اول تاریخ هوانوردی ترکیه برمیگرداند)، یادبود حمل و نقل هوایی و خط سیرهایی که در این بین شناورند شروع شد.

موزه حمل و نقل هوایی در یشیل کوی استانبول
پس با توجه به محورهای اصلی این موضوع که ورودی را با بناهای تاریخی و یادبودهای هوانوردی مرتبط می کند، این محور به گونه ای تدوین و طراحی شد که در جهات صلیبی پایگاه گسترش یابد. در نتیجه، گسترش فضای استفاده شده در پایگاه و پی ریزی توسعه بیشتر آن در آینده حاصل شد.
ارتباط میان هدف و موضوع در یک بروشور با نقشه دقیقی طرح ریزی شده است که تفاوت بین وضعیت های مختلف این ارتباط و و تفاوت در نتایج فهم مصنوعات را توضیح می دهد، چه تغییرات در فاصله میان هدف و آن موضوع اتفاق بیافتد و چه تفاوت در میان زاویه دید بین آنها باشد. هدف این است که درک آثار مصنوع توسط بیشترین افراد و از دورترین فاصله ها ممکن شود.

موزه حمل و نقل هوایی

هر یک از واحد های قطعه قطعه شده هنگامی که با دیگری ترکیب می شوند فضای بیرونی بازی ایجاد می کنند ( که از آنجا که آن را با ترکیب واحدهای قطعه قطعه شده بوجود آورده اند و فضای بیرونی در میان این قطعات قرار گرفته، از گزند باد در امان است). با گسترش موزه در آینده، هر بار که یک واحد جدید اضافه می شود یک فضای باز جدید که از گزند باد مصون است پدیدار می شود.
نتیجه نهایی ترکیب واحد های قطعه قطعه شده در یک محور از وضعیت موجود فضای موزه، یک نقص پیوسته از فاصله بین سطوحی است که برج مراقبت تاریخی و سوله را با موزه حمل و نقل هوایی پیوند می دهد. از جنبه های مختلف بازدیدکنندگان موزه را با آثار مصنوع انسان ارتباط می دهد و پوسته ها را با سازه اسکلتی که با آن درگیر شده است ارتباط می دهد.

اطلاعات پروژه:
نام پروژه: موزه حمل و نقل هوایی در یشیل کوی استانبول
طراح پروژه: آناس ماهلی
موسسه: دانشگاه باغچه شهر

مترجم: وحید اصغری

2017-04-25T03:52:25+00:00

ثبت ديدگاه

*