درباره ما

وبسایت کدسرا که در سال 1395 راه اندازی شد، عملا تلاش دارد به لحاظ فنی و فکری، یک بستر پاسخگو به غالب نیازهای جامعه معماری ایران ارائه دهد، امکان بارگذاری پروژه های حرفه ای و دانشجویی با کمترین محدودیتی، اطلاع رسانی در زمینه برگزاری مسابقات و کارگاه های اموزشی و درسْگفتارها و همچنین ارائه محتوای تئوریک انتقادی نسبت به معماری و شهرسازی به مثابه یک دیسیپلین، از اهداف کلان ولی کوتاه مدت و غالبا تکنیکی کدسرا بوده اند.

قوانین

ضمن تشکر از انتخاب فروشگاه معماری کَدسرا، از آنجا که استفاده از این سایت به هر شکل به معنای قبول شرایط مندرج در بخش قوانین استفاده از سایت است، لطفاً آن را به دقت مطالعه فرمایید. توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های کدسرا منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. خواهشمندیم قبل از استفاده از مطالب و پروژه های سایت برگه قوانین را مطالعه فرمایید.  

نگاهی تخصصی به فرودگاه بین المللی دنور

خانه » فرودگاه » نگاهی تخصصی به فرودگاه بین المللی دنور

نگاهی تخصصی به فرودگاه بین المللی دنور

سانتیاگو کالاتراوا  طراح اسپانیایی و مقامات دنور از بین طرح‌های جسورانه و قدرتمند خود برای بازسازی بلند پروازانه پروژه‌ای به نام : (( برنامه‌ی توسعه و تغییر نقشه‌ی ترمینال جنوبی فرودگاه بین المللی دنور)) پرده برداری کردند و به نمایش گذاشتند. با ما باشید با نگاهی تخصصی به فرودگاه بین المللی دنور.

این طرح شامل یک هتل است  که بالای محوطه ی بزرگ و باز عمومی قرار میگیرد و یک ایستگاه رفت و آمد راه آهن برای RTDs قطار که به سمت فرودگاه بین المللی دنور در حرکت میباشد. مفهوم بهبود توسعه فقط شامل افزایش و بالابردن ارتباطات و کارکرد فرودگاهی نمیشود بلکه همچنین از آن برای ایجاد 6600 فرصت شغلی انتظار می رود .
این پروژه یکی از بزرگ ترین پروژه ها در ایالات متحده ی آمریکا می باشد . این طرح ها شامل احداث پل راه آهن – اثر یک ایستگاه ترمینال قطار – 500 اتاق هتل – یک مرکز کنفرانس – و یک میدان و محوطه ی اجتماعی چند منظوره کامل شده با جزئیات و امتیازات لازم می باشند . ایستگاه قطار , محوطه و هتل یک مجتمع بسیار یکپارچه و با فرمی پویا خواهند بود که به طور مستقیم در جنوب jeppeson واقع میشود .

Calatrava بیان کرد : هدف من در طراحی یک ایستگاه قطار در مجاورت ساختار نمادین jeppeson کامل کردن آن با طرحی با اصالت مستقل و همچنین کیفیتی متعادل است. وی اضافه کرد : من صمیمانه امیدوارم که چشم انداز این پیشنهاد نه تنها باعث عزت و تکامل علم طراحی شود بلکه این طرح فرودگاه بین المللی دنور را قادر می سازد تا در ادامه به نقطه عطفی برای قرن های آینده در جهت خدمت رسانی تبدیل شود .

فرودگاه بین المللی دنور همچنین به عنوان موتور اقتصادی برای شهر و شهرستان دنور و ایالت کلرادو نقش گسترده ای دارد . با این که شهرستان کوچیکی است اما باعث درآمد بالقوه ای برایش میشود .

هتل و مرکز کنفرانس اجزای کلیدی برای این مرکز توسعه است ، همراه با میدان اجتماعی و شهری تهیه شده که رستوران ها و خرده فروشی تجاری را شامل می شود همچنین به عنوان فضایی برای برنامه های ویژه از جمله نمایشگاه ها، تالارهای نمایش هنری و دیگر رویدادهای خاص استفاده میشود .

نگاهی تخصصی به فرودگاه بین المللی دنور

این فرودگاه بین المللی برای مشتریان محلی – منطقه ای – ملی و بین المللی یک سیستم حمل و نقل بسیار مدرنی آماده و تجهیز کرده است . آقای Calatrava با همکاری بخش های DIA و RTD قراردادی برای تجهیز یک پل رفت و آمدی و همچنین یک ایستگاه ترمینالی راه آهن واقع در مرکز شهر که به مشتریان خدماتی میرساند امضا کرده است . اتمام پل و ایستگاه در حال حاضر برای سال 2015 برنامه ریزی شده است .

هدف آقای Santiago Calatrava برای توسعه ی برنامه ی ترمینال شمالی گسترش اولین فاز زمینه ها و پروژه های فرودگاه بین المللی دنور میباشد. این طراح قصد دارد که با طراحی این فرودگاه به عنوان نمادی از طراحی سال 2015 خود را اثبات کند .

یکی از بزرگترین سازه های کابلی مضاعف که در سال 1995 توسط آرشیتکت معروف فتترس بربرن بنا گردید ترمینال فرودگاه بین‌المللی دنوراست. معمولا این فرودگاه به عنوان بهترین فرودگاه آمریکای شمالی از سوی مجله بیزینیس تراولر انتخاب می شود. این بنای زیبا از رشته کوه های راکی الهام گرفته شده است. برای ساخت این بنای عظیم از24 ستون استفاده شده که ارتفاع هرستون 45 متر است . سقف ترمینال این فرودگاه بزرگترین سازه کششی سقف و بزرگترین فضای یکپارچه در جهان است.
معمار طرح توسعه فرودگاه دنور ، سانتیاگو کالاتراوا بود که طرح او شامل ساخت یک پل راه آهن ،یک خط راه آهن ، یک هتل 500 اتاقه ، یک مرکز کنفرانس و یک میدان عمومی بود. تا قبل از اجرای طرح توسعه ،فرودگاه دنور از معدود فرودگاه های بین اللملی بود که فاقد ریل راه آهن بود و بعد از اجرای طرح توسعه ترمینال جنوبی ، فرودگاه به مرکز شهر به وسیله خط آهن وصل می شود . این خط آهن طوری طراحی شده که مسافران را از مرکز شهر دنور مستقیما به داخل میدان و ایستگاه انتظار فرودگاه و هتل مجاور آن منتقل میکند.

اطلاعات پروژه به شرح زیر است :

عنوان پروژه : توسعه ی مجدد برنامه ی ترمینال شمالی فرودگاه بین المللی دنور

نام طراح و سازنده : Santiago Calatrava

مکان پروژه : شمال شرقی دنور – ایالات متحده ی کلرادور

مجری طرح : وزارت هوایی شهر و شهرستان دنور

مترجم : مهندس امیرکاظمی

2017-04-25T03:03:12+00:00

ثبت ديدگاه

*