درباره ما

وبسایت کدسرا که در سال 1395 راه اندازی شد، عملا تلاش دارد به لحاظ فنی و فکری، یک بستر پاسخگو به غالب نیازهای جامعه معماری ایران ارائه دهد، امکان بارگذاری پروژه های حرفه ای و دانشجویی با کمترین محدودیتی، اطلاع رسانی در زمینه برگزاری مسابقات و کارگاه های اموزشی و درسْگفتارها و همچنین ارائه محتوای تئوریک انتقادی نسبت به معماری و شهرسازی به مثابه یک دیسیپلین، از اهداف کلان ولی کوتاه مدت و غالبا تکنیکی کدسرا بوده اند.

قوانین

ضمن تشکر از انتخاب فروشگاه معماری کَدسرا، از آنجا که استفاده از این سایت به هر شکل به معنای قبول شرایط مندرج در بخش قوانین استفاده از سایت است، لطفاً آن را به دقت مطالعه فرمایید. توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های کدسرا منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. خواهشمندیم قبل از استفاده از مطالب و پروژه های سایت برگه قوانین را مطالعه فرمایید.  

هتل رستوران بزرگ در شهر لاهور پاکستان

خانه » کافه و رستوران » هتل رستوران بزرگ در شهر لاهور پاکستان

هتل رستوران بزرگ در شهر لاهور پاکستان

پس از بررسی استاندارد های موجود آشپزی و نهاد های مدیریتی هتل های پاکستان نتیجه گرفتیم که هیچ گونه امکانات آموزشی مناسب برای افرادی که در این مشاغل در هتل رستوران هستند وجود ندارد. زیرا یک اختلاف روشن و واضح بین دوره های در حال ارائه و امکانات مورد نیاز آموزشی برای انتقال مطالب وجود دارد.

بنابراین این پروژه هتل رستوران نه تنها یک موسسه ی مدیریت آشپزی و هتل داری است بلکه در مجاورت آن یک رستوران برای کسب تجربه دانش آموزان وجود دارد که نقش پشتیبان مالی را هم ایفا می کند.
محل طرح این پروژه در جاده یjael درشهر لاهور پاکستان انتخاب شد. به گونه ای که به سادگی در دسترس عموم مردم و دانش آموزان قرارگرفته است.
اطراف این مرکز ساختمان هایی با ارتفاع متوسط (rise-mid) هستند که به همین دلیل این مرکز آموزشی، از دیگر ساختمان ها متمایز شده است. این ساختمان از دو جنبه در این محله برجسته شده است :   1-ارتفاع   2-شکل ساختاری

گذشته از این موضوعات و با توجه به افزایش شهر نشینی ، زمین های قابل دسترس و خالی برای ساخت و ساز در این منطقه کم یافت می شود.

به علت پاسخگویی به این مشکل و پرکردن فضای مورد نیاز ، ارتفاع و طبقات ساختمان ها به طور اتوماتیک در حال افزایش می باشد.

علاوه بر آن چشم انداز وسیع آن برای برانگیختن حس کنجکاوی عموم مردم و علاقه ی آنان برای رسیدن به مرتفع ترین نقطه ی ساختمان کافی است.
این ساختمان با استفاده از شیوه و متد طراحی به نام (style-jenga) خلق شده است که از ویژگی های این سبک طراحی ، ایجاد یک حس عجیب و غریب و کنجکاوانه پس از نگاه کردن به فرم وساختار ساختمان است.

این مرکز آموزشی دارای 4 رستوران متفاوت و مرتبط باغذا های مناطق آسیایی می باشد . این چهار رستوران به دانش آموزان امکان مطالعه و یادگیری هنر آشپزی مناطق مختلف آسیا و همچنین کسب تجربه در این امور را می دهند.
هر رستوران یک تجربه ی خاص از غذا های محلی است. و هرکدام پیشنهادی ویژه مبنی بر تجربه ی صرف غذا در اطراف سقف ساختمان را ارائه می دهند زیرا کناره های سقف اصلی ساختمان از جنس شیشه‌ی شفاف بوده و به همین دلیل باعث ایجاد تجربه ی متفاوتی نسبت به داخل رستوران ها می باشد .

هتل رستوران بزرگ شهر

این مرکز به چهار بخش اصلی تقسیم شده است که شامل دسته بندی زیر می باشند :
دانشکده‌ی هنر آشپزی
دانشکده‌ی مدیریت سفرهای هوایی
دانشکده‌ی مدیریت مهمان داری
دانشکده‌ی توسعه ی آموزشی

اطلاعات پروژه :
طراح : Zunaira Ghazal Sultan
محل طرح : Punjab University, College of Art and Design,
Lahore, Pakistan

مترجم : مهندس امیرکاظمی

 

2017-05-08T09:09:19+00:00

ثبت ديدگاه

*