درباره ما

وبسایت کدسرا که در سال 1395 راه اندازی شد، عملا تلاش دارد به لحاظ فنی و فکری، یک بستر پاسخگو به غالب نیازهای جامعه معماری ایران ارائه دهد، امکان بارگذاری پروژه های حرفه ای و دانشجویی با کمترین محدودیتی، اطلاع رسانی در زمینه برگزاری مسابقات و کارگاه های اموزشی و درسْگفتارها و همچنین ارائه محتوای تئوریک انتقادی نسبت به معماری و شهرسازی به مثابه یک دیسیپلین، از اهداف کلان ولی کوتاه مدت و غالبا تکنیکی کدسرا بوده اند.

قوانین

ضمن تشکر از انتخاب فروشگاه معماری کَدسرا، از آنجا که استفاده از این سایت به هر شکل به معنای قبول شرایط مندرج در بخش قوانین استفاده از سایت است، لطفاً آن را به دقت مطالعه فرمایید. توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های کدسرا منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. خواهشمندیم قبل از استفاده از مطالب و پروژه های سایت برگه قوانین را مطالعه فرمایید.  

ویلای مانلی در رویان مازندران با چه رویکردی ساخته شد؟

خانه » ویلای مدرن » ویلای مانلی در رویان مازندران با چه رویکردی ساخته شد؟

ویلای مانلی در رویان مازندران با چه رویکردی ساخته شد؟

همه ما هنگامی که برای سفرهای تفریحی سری به خطه شمالی کشورمان می زنیم و به سمت ساحل زیبایی دریای خزر می رویم به جز لذت بردن از مناظر طبیعی منطقه از دیدن خانه های قدیمی با سقف های شیروانی نیز لذت خواهیم برد. خانه هایی که هماهنگ با محیط اطراف خود و در ارتباط با طبیعت زیبای شمال خودنمایی می کنند. ویلای مانلی در رویان مازندران نمونه ای از این خانه های زیباست که توسط مهندسین معمار مهدی مرزیاری و معمارانش مهدی مرزیاری و مریم علوی براساس معماری محلی طراحی و اجرا شده است. کدسرا امروز شما را به ویلای مانلی خواهد برد.

ویلای مانلی در رویان مازندران

هدف از ساخت ویلای مانلی ، طراحی یک ویلای کوچک به عنوان نمونه اولیه برای یک شرکت توسعه گردشگری در مازندران بود. بارش های فراوان باران و رطوبت و همچنین تابستان های بسیار گرم از ویژگی های اقلیمی این منطقه است. ویلای مورد نظر در شهرک مانلی واقع شده است؛ شهرکی گردشگری که در میان کوه ها و در کنار دریای خزر قرار دارد.
ویلای مانلی در اصل با تمرکز بر الگوی معماری محلی طراحی شده و لذا شیوه بومی، رویکرد اصلی طراحی ما است. ساختمان مرتفع، بام شیروانی، تهویه هوای طبیعی و زهکشی محیط زمین از جمله استراتژی های اولیه در این رابطه هستند. علاوه بر این، بکارگیری مصالح و کارگران محلی در کاهش هزینه های نهایی تاثیر زیادی داشته و در پایان ویلای سفارشی به صورت سازگار و همخوان با محیط اطراف به انجام رسید.

ویلای مانلی در رویان مازندران

مکان: مازندران، رویان، شهرک مانلی
تیم معمار: مهندسین معمار مهدی مرزیاری (دفتر معماری زاویه سابق)
معماران ارشد: مهدی مرزیاری، مریم علوی
سال: ۱۳۸۵-۱۳۸۳
زیر بنا: ۱۷۰ مترمربع
سازه: پیمان تقوی
خدمات: پیروزی، زنجانی
مدیر ساخت: شرکت ساختمانی محمودی و همکاران
کارفرما: شرکت آبادگستر مهرگان
جوایز: رتبه اول در ششمین دوره جایزه معمار ۱۳۸۵ در گروه تک واحدی

2017-05-26T14:41:48+00:00

ثبت ديدگاه

*