درباره ما

وبسایت کدسرا که در سال 1395 راه اندازی شد، عملا تلاش دارد به لحاظ فنی و فکری، یک بستر پاسخگو به غالب نیازهای جامعه معماری ایران ارائه دهد، امکان بارگذاری پروژه های حرفه ای و دانشجویی با کمترین محدودیتی، اطلاع رسانی در زمینه برگزاری مسابقات و کارگاه های اموزشی و درسْگفتارها و همچنین ارائه محتوای تئوریک انتقادی نسبت به معماری و شهرسازی به مثابه یک دیسیپلین، از اهداف کلان ولی کوتاه مدت و غالبا تکنیکی کدسرا بوده اند.

قوانین

ضمن تشکر از انتخاب فروشگاه معماری کَدسرا، از آنجا که استفاده از این سایت به هر شکل به معنای قبول شرایط مندرج در بخش قوانین استفاده از سایت است، لطفاً آن را به دقت مطالعه فرمایید. توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های کدسرا منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. خواهشمندیم قبل از استفاده از مطالب و پروژه های سایت برگه قوانین را مطالعه فرمایید.  

کفپوشی خمیده در خانه ژاپنی بکو دکو

خانه » ساختمان مسکونی » کفپوشی خمیده در خانه ژاپنی بکو دکو

کفپوشی خمیده در خانه ژاپنی بکو دکو

خانه Boko Deko محصول طراحی Mitsuharu Kojima است و در یکی از مناطق پرجمعیت ژاپن قرار دارد. این خانه ژاپنی در یک زمین سه‌کنج ساخته شده است. ساختمان همسایه درست در کنار ضلع شرقی خانه قرار دارد و یک استودیو هم در سمت غرب خانه واقع است؛ بنابراین تیم طراحی می‌بایست راهی برای رهایی از این اختلال پیدا می‌کرد. در نتیجه، تیم معماری دو دیوار ضد صوت در اضلاع شرقی و غربی زمین طراحی کرد و فضاهای زندگی را در بین این دو دیوار قرار داد. این دیوارها، نقش دیوار باربر و انبار را هم ایفا می‌کنند. زیربنای ساختمان خانه ژاپنی از سه سطح با ارتفاع‌های مختلف تشکیل شده است تا در کنار حفظ حریم خصوصی، فضایی باز هم خلق شود. حالا قسمت جلویی خانه از نور و مناظر محیط بیرون بهره می‌برد.

در هر سطح ساختمان خانه ژاپنی ، یک نردبان، راه‌پله و یک رابط شیب‌دار تعبیه شده است تا بتوان به‌صورت افقی، عمودی و اریب در بین سطوح مختلف حرکت کرد. این طرح، تجارب متنوعی در یک فضای باز خلق کرده است. کفپوش این سطوح از موادی ساخته شده که احساس گرمی، سردی، نرمی و سختی را به ساکنین هدیه دهند. رویای صاحب‌خانه، خلق فضایی بود که با سبک زندگی آن‌ها هماهنگ باشد. آن‌ها نمی‌خواستند که نواحی مختلف خانه‌شان از طریق مبلمان تعریف شود؛ آن‌ها دوست داشتند که در انتخاب مکانی برای نشستن آزاد باشند. خواسته صاحب‌خانه مانند نشستن زیر سایه درخت در یک روز داغ یا یافتن نقطه‌ای گرم در یک روز سرد است.

خانه ژاپنی بکو دکو با کفپوشی خمیده

راحتی فضاهای داخلی خانه به فصل و ساعات روز بستگی دارد. ساکنین، نقطه‌ای متناسب با احساس خود پیدا خواهند کرد. آن‌ها می‌توانند در یک نقطه آفتاب‌گیر و روی یک کفپوش نرم کتاب بخوانند یا روی یک کفپوش سرد دراز بکشند و از خنکای نسیم لذت ببرند. این خانه، ساکنین خود را در آغوش می‌گیرد.

2017-05-08T09:08:35+00:00

ثبت ديدگاه

*