درباره ما

وبسایت کدسرا که در سال 1395 راه اندازی شد، عملا تلاش دارد به لحاظ فنی و فکری، یک بستر پاسخگو به غالب نیازهای جامعه معماری ایران ارائه دهد، امکان بارگذاری پروژه های حرفه ای و دانشجویی با کمترین محدودیتی، اطلاع رسانی در زمینه برگزاری مسابقات و کارگاه های اموزشی و درسْگفتارها و همچنین ارائه محتوای تئوریک انتقادی نسبت به معماری و شهرسازی به مثابه یک دیسیپلین، از اهداف کلان ولی کوتاه مدت و غالبا تکنیکی کدسرا بوده اند.

قوانین

ضمن تشکر از انتخاب فروشگاه معماری کَدسرا، از آنجا که استفاده از این سایت به هر شکل به معنای قبول شرایط مندرج در بخش قوانین استفاده از سایت است، لطفاً آن را به دقت مطالعه فرمایید. توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های کدسرا منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. خواهشمندیم قبل از استفاده از مطالب و پروژه های سایت برگه قوانین را مطالعه فرمایید.  

نکات و عوامل تاثیر گذار در کیفیت سنگ نمای ساختمان

خانه » نکات عمومی » نکات و عوامل تاثیر گذار در کیفیت سنگ نمای ساختمان

نکات و عوامل تاثیر گذار در کیفیت سنگ نمای ساختمان

سنگ یک متریال طبیعی که از دیر باز در نمای ساختمان مورد استفاده قرار می گرفته است. سنگ ها در انوع سنگ ترواتن که عمدتا در نمای ساختمان و سنگ گرانیت و مرمریت که بیشتر بعنوان سنگ کف, سنگ پله, سنگ راپله و کمتر سنگ نما استفاده می شوند. عوامل زیادی در کیفیت سنگ نمای ساختمان تاثیر دارند که در ادامه مطلب در کدسرا به آنها میپردازیم.

کیفیت سنگ تزئینی و سنگ نما به عوامل زیر بستگی دارد :
نوع سنگ

سنگ های ساختمانی که بصورت پلاک ( کپ سنگ ) استخراج می شوند مانند انواع سنگ های رسوبی، دگرگونی و آذرین مانند تراورتن، کنگلومرا، مرمریت، مرمر، گرانیت و نظیر آنهاست.

نوع سنگ از نظر سنگ شناسی به تنهایی مشخص کننده سنگ نیست و غالباً علاوه بر ویژگی های سنگ شناسی و ترکیب شیمیایی، عواملی چون شکستگی ها، درز ها، اثرات هوازدگی، خلل و فرج و … در کیفیت سنگ تأثیر دارد که به دلیل وجود همین عوامل معدنی ممکن است غیرقابل استفاده باشد.

رنگ سنگ

در طبیعت رنگ سنگ ها متفاوت است، با تغییر جزیی در ترکیب شیمیایی یا شرایط حین تشکیل سنگ، رنگ آن تغییر می‌کند که با توجه به تقاضای بازار و سلیقه مردم ارزش اقتصادی سنگ تغییر می یابد.

مثل تراورتن قرمز که نحوه تشکیل و مقاومت آن با تراورتن سفید تفاوتی ندارد اما از نظر قیمت تفاوت قابل ملاحظه ای دارند.

نکات و عوامل تاثیر گذار در کیفیت سنگ نمای ساختمان
ویژگی های سنگ برای استفاده در نمای ساختمان

سنگی که به عنوان سنگ تزئینی استفاده می شود باید دارای خصوصیات زیر باشد :
فاقد آثار آلتراسیون باشد ( سنگ های ولکانیکی و آذرین درونی بیشترین آمادگی را برای دگرسانی دارند )
تکتونیزه و میکروتکتونیزه نباشد، چرا که درز و شکاف استحکام لازم را از سنگ می‌گیرد.
فاقد شیستوزیته و لایه بندی ظریف باشد
دارای قابلیت برش و ساب و صیقل باشد
سختی قابل‌قبول داشته باشد
از نظر زیبایی رنگ و تباین رنگ‌ها، دارای جاذبه باشد
– دارای شرایط استخراج آسان باشد
ذخیره کافی قابل استحصال برای حداقل یک دوره بهره‌برداری را دارا باشد.
سنگ های که در طبیعت وجود دارند با توجه به خصوصیاتی که در بالا اشاره شد می توانند به عنوان سنگ نمای ساختمان مورد استفاده قرار بگیرند.

عوامل موثر در کیفیت سنگ نمای ساختمان

2017-05-08T02:38:07+00:00

ثبت ديدگاه

*