درباره ما

وبسایت کدسرا که در سال 1395 راه اندازی شد، عملا تلاش دارد به لحاظ فنی و فکری، یک بستر پاسخگو به غالب نیازهای جامعه معماری ایران ارائه دهد، امکان بارگذاری پروژه های حرفه ای و دانشجویی با کمترین محدودیتی، اطلاع رسانی در زمینه برگزاری مسابقات و کارگاه های اموزشی و درسْگفتارها و همچنین ارائه محتوای تئوریک انتقادی نسبت به معماری و شهرسازی به مثابه یک دیسیپلین، از اهداف کلان ولی کوتاه مدت و غالبا تکنیکی کدسرا بوده اند.

قوانین

ضمن تشکر از انتخاب فروشگاه معماری کَدسرا، از آنجا که استفاده از این سایت به هر شکل به معنای قبول شرایط مندرج در بخش قوانین استفاده از سایت است، لطفاً آن را به دقت مطالعه فرمایید.توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های کدسرا منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است.خواهشمندیم قبل از استفاده از مطالب و پروژه های سایت برگه قوانین را مطالعه فرمایید. 

زیباترین خانه ویلایی مدرن سال ۲۰۱۴

صفحه اصلی/ویلای مدرن/زیباترین خانه ویلایی مدرن سال ۲۰۱۴

زیباترین خانه ویلایی مدرن سال ۲۰۱۴

طراحی ساختمان این خانه ویلایی برای یک زوج جوان و دختر نوجوانشان و در زمینی با مساحت ۸۹۲ مترمربع در نظر گرفته شده است و قرار است شامل یک پارکینگ، ۴ خواب، یک اتاق سینما، سالن ورزشی و فضای عمومی مثل پذیرایی، غذاخوری و آشپزخانه باشد که به یک باغ بزرگ متصل است.

زیباترین خانه ویلایی مدرن سال 2014-www.cadsara.com
چیزی که ما را به سمت زمین های گران تر Koramangala در همسایگی شهر بانگلور کشاند وجود تعداد زیاد درخت های سالمند بود که بخشی از حاشیه خیابان های اطراف را تشکیل داده بودند.
در نمای غربی نقشه، یک درخت زیبا داخل دیوار قرار گرفته (به علت عدم قطع درختی که در محل دیوارچینی قرار داشت) و با این کار تصمیم داشتیم بین خانه و درخت رابطه نزدیکی برقرار کنیم.
شکل فضایی ساختمان با توجه به منظره رو به خیابان و فضای باز بیرون و همچنین خانه ای که در همسایگی شمالی خانه که در سطح پایین تری ساخته شده، انتخاب شد.
فضای پذیرایی که دو برابر حد معمول ارتفاع دارد و سقف پروانه ای شکل آن از غرب و شرق به سمت خیابان و باغ امتداد یافته، نقش مهار خانه را ایفا می کند. راه پله طبقه بالا به اتاق خواب ها منتهی شده و از یک طرف به میله ستون پله ها و از طرف دیگر به قسمت پذیرایی متصل است.
نور آفتاب فراوانی از طریق پنجره های سقفی وارد خانه می شود حال آن که با باز و بسته کردن کرکره های بزرگ راه پله های شرقی و غربی می توان روشنایی کنترل شده و چشم انداز دلخواهی داشت.
کف این خانه ویلایی به صورت هنرمندانه ای با مصالح مختلف پوشانده شده و فرد در ورود به داخل با مبلمان و چیدمان زیبایی رو به رو می شود. مقدار زیادی ماسه سنگ زرد رنگ با تخته الوارهای شیب دار پشت بام که حس گرمی به انسان می دهد و نیز سیمان رنگی و بتنِ نمای سطح دیوارها و سقف به همراه یک دیوار خطی با رنگ آب تیره همگی به طرز کاملا خلاقانه و زیبا در کنار همدیگر قرار گرفته اند.

زیباترین خانه ویلایی مدرن سال ۲۰۱۴

تیم معمار: Khosla Associates
مکان: Bengaluru، Karnataka، هند
طراحان اصلی: Sandeep Khosla and Amaresh Anand
تیم طراح: Sandeep Khosla , Amaresh Anand , Akanksha Chajjer and Moiz Faizulla
سال: ۲۰۱۴
پیمانکاران ساختمان: شرکت Dan Constructions Pvt. Ltd
مهندس محاسب: S & S Associates

مترجم: ناصر برادران

 

۱۳۹۵/۵/۷ ۱۷:۰۰:۰۸

ثبت ديدگاه

چهار + 7 =