درباره ما

وبسایت کدسرا که در سال 1395 راه اندازی شد، عملا تلاش دارد به لحاظ فنی و فکری، یک بستر پاسخگو به غالب نیازهای جامعه معماری ایران ارائه دهد، امکان بارگذاری پروژه های حرفه ای و دانشجویی با کمترین محدودیتی، اطلاع رسانی در زمینه برگزاری مسابقات و کارگاه های اموزشی و درسْگفتارها و همچنین ارائه محتوای تئوریک انتقادی نسبت به معماری و شهرسازی به مثابه یک دیسیپلین، از اهداف کلان ولی کوتاه مدت و غالبا تکنیکی کدسرا بوده اند.

قوانین

ضمن تشکر از انتخاب فروشگاه معماری کَدسرا، از آنجا که استفاده از این سایت به هر شکل به معنای قبول شرایط مندرج در بخش قوانین استفاده از سایت است، لطفاً آن را به دقت مطالعه فرمایید. توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های کدسرا منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. خواهشمندیم قبل از استفاده از مطالب و پروژه های سایت برگه قوانین را مطالعه فرمایید.  

چگونه دکوراسیون زیبایی داشته باشیم؟

خانه » دکوراسیون » چگونه دکوراسیون زیبایی داشته باشیم؟

چگونه دکوراسیون زیبایی داشته باشیم؟

برای داشتن دکوراسیون زیبا لازم نیست حتما از وسایل گرانقیمت استفاده شود. بعضی مواقع با استفاده از حداقل امکانات میتوان مکانی آرامبخش و شیک ساخت.
اشتباهات ما در چیدمان دکوراسیون میتواند دکور ساخته شده از بهترین و گرانترین وسایل را به بدترین نمای داخلی تبدیل نماید. در این مقاله در سایت کَدسرا سعی میکنیم چند راهکار ساده برای ارائه دکوراسیونی زیبا را برایتان بازگو نمائیم.

با ما باشید با بایدها و نبایدهای دکوراسیون زیبا

1. نصب تابلو در ارتفاع مناسب
تابلوهای دیواری باید در جایی نصب شوند که افراد به راحتی بتوانند آن را تماشا کنند و نیازی به چرخاندن سر و گردنشان نباشد تا خستگی ناشی از اینکار آنها را از دیدن تابلوهای زیبایمان بیزار نکند.

نصب تابلو در ارتفاع مناسب_www.cadsara.com

2. استفاده نکردن از قالیچه‌های زیاد
بعضی مواقع استفاده بی از حد از قالیچه‌های متنوع چشم ببینده را خسته و نمای بسیار شلوغی را از خانه‌مان نشان میدهد. نیازی نیست حتما کل کف را با قالیچه پوشاند. گاهی کفپوش‌هایی مانند پارکت، لمینت، سنگ و سرامیک زیبا و کاربردی‌تر هستند.

استفاده از نکردن از قالیچه های زیاد_www.cadsara.com

3. تعادل در طرح ها و الگوها
حساس‌ترین اقدام در جذاب کردن یک دکوراسیون طریقه ترکیب عناصر و رنگ‌بندی و شکل‌بندی مناسب آنهاست. مواقعی هستند که دو طرح و فرم همسان٬ نمای زیبایی را ارائه نمی‌دهند و باید دو طرح متفاوت از هم را تست کرد. البته یادآور می‌شویم همه اینها به طراح بستگی دارد که تعادل را بین اجسام و شکل‌ها برقرار نماید.

تعادل در طرح ها و الگوها_www.cadsara.com

4. استفاده از رنگهای شاد
برای داشتن ترکیب رنگی مناسب اول سعی کنید از چیز‌های کوچک شروع کنید. کوسن و کلاهک آباژور اولین چیز‌هایی هستند که میتوانید برایشان رنگ‌بندی دیگری انتخاب کنید. برای داشتن محیطی شاد باید از رنگ‌های شاد در این زمینه استفاده کنید.

استفاده از رنگهای شاد_www.cadsara.com

5. استفاده از قالیچه با سایز مناسب
حذف کلی قالیچه می‌تواند دکوراسیونمان را زشت و زحماتمان را به باد دهد. استفاده از قالیچه‌ای ریز و کوچک هم کار خوبی نیست. بهترین کار انتخاب قالیچه‌ای مناسب با اندازه محل است؛ طوریکه حتی زمانیکه افراد صندلی خود را عقب می‌کشند دو پایه جلوی صندلی هنوز روی قالیچه باشند.

استفاده از قالیچه با سایز مناسب_www.cadsara.com

6. استفاده از آینه
آینه می‌تواند یک نمای جادویی بسیار زیبا از محل به جا بگذارد و تصویر بزرگتری را به ما نشان دهد. گذشته از اینها برای انعکاس نور و روشن‌تر کردن محل حتما حتما از آینه استفاده کنید.

استفاده از آینه_www.cadsara.com

7. محیط را شلوغ نکنید
شلوغی بیش از فایده‌ای جز تخریب جلوه دکورمان ندارد. سعی کنید با خلوت کردن محیط نمایی با احساس و آرام را نشان دهید.

محیط را شلوغ نکنید_www.cadsara.com

8. استفاده از وسایل راحت
در زمان اجرای دکوراسیون٬ هدفمان صرفا زیبایی نباشد. انتخاب وسایل راحت میتواند دید اعضا را نسبت به دکورمان٬ رضایتمندتر سازد.

استفاده از وسایل راحت برای داشتن دکوراسیون زیبا _www.cadsara.com

یکی از سایتهایی که میتوانید در آن نمونه کار‌های زیادی برای تغییر دکوراسیون خانه‌تان ببینید سایت housebeautiful است؛ که در آن میتوانید بهترین دکوراسیون‌ها را با کمترین وسایل بسازید.

خانه‌ای آرام و دلنشین ارزشی بس بیشتر از خانه‌ای دارد که با وسایل گرانبها شلوغ شده است. دکوراسیون زیبا در گرو دل زیباست.

 

2017-04-25T05:14:06+00:00

ثبت ديدگاه

*