درباره ما

وبسایت کدسرا که در سال 1395 راه اندازی شد، عملا تلاش دارد به لحاظ فنی و فکری، یک بستر پاسخگو به غالب نیازهای جامعه معماری ایران ارائه دهد، امکان بارگذاری پروژه های حرفه ای و دانشجویی با کمترین محدودیتی، اطلاع رسانی در زمینه برگزاری مسابقات و کارگاه های اموزشی و درسْگفتارها و همچنین ارائه محتوای تئوریک انتقادی نسبت به معماری و شهرسازی به مثابه یک دیسیپلین، از اهداف کلان ولی کوتاه مدت و غالبا تکنیکی کدسرا بوده اند.

قوانین

ضمن تشکر از انتخاب فروشگاه معماری کَدسرا، از آنجا که استفاده از این سایت به هر شکل به معنای قبول شرایط مندرج در بخش قوانین استفاده از سایت است، لطفاً آن را به دقت مطالعه فرمایید. توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های کدسرا منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. خواهشمندیم قبل از استفاده از مطالب و پروژه های سایت برگه قوانین را مطالعه فرمایید.  

بررسی طرح احداث برج‌های متل قو الماس خاورمیانه

خانه » معماری ایرانی » بررسی طرح احداث برج‌های متل قو الماس خاورمیانه

بررسی طرح احداث برج‌های متل قو الماس خاورمیانه

شهر زیبا و توریستی سلمانشهرهمانند دیگر شهرهای شمالی به دلیل آب وهوای معتدل مساعد ومناسب همیشه مورد توجه گردشگران بوده است. در سال ۱۳۸۶ کلنگ احداث متل قو یکی از بزرگ ترین مراکز تفریحی، گردشگری و تجاری و هتل کشور دراین شهر به زمین زده شد که رشد اقتصادی و شناخته شدن چهره ی آن را موجب شد.

پروژه متل قو الماس خاورمیانه دارای ۴ مجتمع مسکونی ، ورزشی ، تجاری و هتل ۵ ستاره دو لوکس بین المللی است که می تواند انتخاب اول بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی باشد. طرح احداث مجتمع قو الماس خاورمیانه در سال ۱۳۸۷ در زمینی به وسعت ۴۳ هزار متر مربع اجرا شد .

مجتمع متل قو الماس خاورمیانه پروژه ای منحصر به فرد در سطح کشور ، منطقه و خاورمیانه است که همه اهداف تجاری ، مسکونی ، اقامتی ، گردشگری ، فرهنگی ، ورزشی و تفریحی گردشگران داخلی و خارجی را محقق نموده و در نوع خود از طراحی منحصر به فرد و بی نظیری برخوردار است .

مجتمع متل قو الماس خاورمیانه شامل سه برج است که دو برج آن کاربری مسکونی و تجاری داشته و برج سوم هتل مجلل ۳۸ طبقه است . در فضای بین برج های مسکونی و هتل ، مجتمع ورزشی در نظر گرفته شده است .

هر کدام از برج های مسکونی ۲۵ طبقه دارد و در مجموع ۲۹۷ واحد مسکونی را در خود جای داده است .

در طبقات زیرین برج های مسکونی سه طبقه مجتمع تجاری طراحی شده که ۴۸۶ باب فروشگاه تجاری دارد .
سازه: نوع اسکلت ساختمان فلزی است و سیستم طراحی سازه از نوع قاب خمشی است. پیش از شروع مراحل احداث فونداسیون بررسی های ژئوتکنیک از نظر تعیین نوع خاک و میزان باربری آن و تعیین مشخصات فنی خاک محل ، در عمق ۳۰ متر توسط مهندسین مشاور صورت گرفته و بر اساس اطلاعات به دست آمده طراحی فونداسیون و شمع ها انجام شده است.

فونداسیون سازه از نوع پی گسترده بوده که بر روی شمع های بتنی در جا و تا عمق ۳۰ متر واقع شده است. سیستم سقف سازه از نوع کامپوزیت کرمیت است.

۲۹ آسانسور پاناروما در قسمت های مختلف مجموعه تعبیه شده است .۲ دستگاه از آسانسور هایی که در واحد های مسکونی واقع شده اند و دو آسانسور در بخش هتل ۵ ستاره ، کابین طلا دارند.

از دیگر امکانات پروژه می توان به درمانگاه و بخشهای بهداشتی در هتل بین المللی ۵ ستاره دولوکس بین المللی( الماس ) ، باند مخصوص فرود هلی کوپتر بر روی هتل و برجهای مسکونی ، تعبیه ی سیستم های هوشمند در کلیه ی واحد ها ، به کار گیری بهترین متریال های ایتالیایی و فرانسوی ، شیشه های ۳ جداره عایق در برابر حرارت و صوت ، اسکله تفریحی بی نظیر و اختصاصی در ساحل دریای خزر همراه با مدرنترین تجهیزات ورزشهای آبی و تفریحات سالم دریائی و … اشاره کرد که باعث شده است این هتل مجلل با سبک معماری فرانسوی و ایتالیایی همچون نگینی در خاور میانه بدرخشد.
این برج های دو قلو واحد های مسکونی مجموعه ی قو است که ۲۵ طبقه آن را تشکیل می دهد و با استفاده از جدیدترین متدهای مهندسی و ساخت فضاهای آپارتمانی طراحی و با مطلوبترین مواد و مرغوبترین مصالح ساختمانی ساخته شده است .

هتل ۵ ستاره‌ی دولوکس بین المللی الماس در ۳۵ طبقه و ۲۴۰ سوئیت فوق العاده زیبا و مجلل همراه با تجهیزات کامل رفاهی طراحی و در حال ساخت است

نورپردازی نمای خارجی از پروژکتورهای ۳ بعدی استفاده شده که قادر به ساخت تصاویر ۳ بعدی در فضا و روی ساختمان می باشد، استفاده از لیزر بر بام، ساختمان را از فاصله ۵۰ کیلومتری مشخص می نماید.

تصاویر برج‌های متل قو + پلان طبقات

2017-04-25T04:26:07+00:00

ثبت ديدگاه

*